Dlaczego warto iść na studia kosmetyczne?

0
2869

Nazywanie kosmetologii „szkołą kosmetyczek” jest nie tylko protekcjonalne i krzywdzące, ale i niezgodne z prawdą. Owszem, studia na tym kierunku przygotują Cię do pracy w salonie kosmetycznym, gdzie będziesz wykonywać zabiegi pielęgnacyjne na skórze, włosach i paznokciach. Jednak kosmetologia daje znacznie więcej możliwości zawodowych – nie musisz pracować bezpośrednio z klientkami próbującymi zatrzymać upływający czas. Jakie korzyści zapewnią Ci studia kosmetyczne i gdzie możesz studiować ten kierunek?

Kosmetologia studia – kierunek z przyszłością

cosmetics-3084006_1280Studiowanie kosmetologii przyniesie najwięcej dobrego Twojej… skórze. To właśnie na tym kierunku poznasz tajniki pielęgnacji twarzy i ciała. Dowiesz się, jak zatrzymać młodość i utrzymać skórę w doskonałej kondycji. Nauczysz się rozpoznawać dermatozy, przeciwdziałać im i leczyć je.

Niemniej, korzyści dla zdrowia i urody to zaledwie „efekt uboczny”, jaki dają studia kosmetyczne. Przede wszystkim możesz liczyć na dynamiczną karierę i atrakcyjne zarobki. Na kosmetologii poznasz nowoczesne zabiegi na twarz, ciało i włosy, które później możesz wykonywać we własnym salonie kosmetycznym czy centrum SPA& Wellness.

Dzięki takim przedmiotom jak chemia kosmetyczna i receptura kosmetyczna możesz brać udział w produkcji kosmetyków i ich testowaniu. Studia na kierunku kosmetologia przygotowują również do pracy w charakterze przedstawiciela handlowego w branży kosmetycznej i w sieci dystrybucji kosmetyków.

Zwróć także uwagę, że studiowanie kosmetologii jest pokrewne naukom medycznym, a takie przedmioty jak: dermatologia, farmakologia, estetyka, mikrobiologia i immunologia, uprawniają do pracy w gabinetach dermatologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej.

Absolwenci kosmetologii mogą także założyć własną działalność lub kontynuować naukę, by specjalizować się w wąskiej dziedzinie. Studia podyplomowe z kosmetologii oferują takie kierunki jak: podologia, trychologia, menedżer SPA&Wellness czy mikropigmentacja medyczna i makijaż permanentny. Przyznasz, że okazji do rozwoju i możliwości zyskania ciekawego zawodu nie brakuje?

Gdzie na studia kosmetyczne? Kosmetologia na uczelniach publicznych i prywatnych

Kosmetologia to bardzo popularny kierunek studiów, dostępny w każdym większym mieście, często obecny w ofercie uniwersytetów medycznych. Gdzie studiować kosmetologię? Oto krótki wykaz publicznych uczelni do wyboru:

  • Uniwersytet Jagielloński
  • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  • Uniwersytet Łódzki
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Politechnika Łódzka

Studia kosmetyczne możesz podjąć również w szkołach niepublicznych, m.in. w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,  Bielskiej Wyższej Szkole im. Józefa Tyszkiewicza w Bielsku-Białej, Bydgoskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy czy Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

[Głosów:1    Średnia:1/5]