Stewardessa – jak nią zostać?

0
1590
stewardessa

Praca ta może wydawać się bardzo interesująca. Stewardessa jest to osoba, która pracuje dla linii lotniczych, a miejscem pracy jest pokład samolotu. Do czynności zawodowych należy obsługa pasażerów, ale również obecnej na pokładzie załogi. I zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, a także komfortu podczas lotu. Jakie wymagania zawodowe stoją przed przyszło stewardessą? Jak wygląda szkolenie na stewardessę? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-stewardessa/

Wymagania na stanowisko stewardessy

Linie lotnicze posiadają swoje oczekiwania co do przyszłych kandydatek na takie stanowisko. Istnieją pewne wymagania, która bardzo często powtarzają się, a także stanowią nie jako wyznacznik do rozpoczęcia pracy na pokładzie samolotu. Jakie wymagania możemy wyodrębnić, podczas starania się o pracę jako stewardessa?

Oto one:

  • Najlepiej, aby jako osoba starająca się o pracę jako stewardessa być młodą i atrakcyjną osobą do 30 roku życia.
  • Wymagany wzrost kobiet mieści się w granicach 160 – 170 cm, a mężczyzn 170 – 180 cm. 
  • Odpowiednia prezentacja, kultura osobista oraz dbanie o estetyczny wygląd są wymagane.
  • Wykształcenie, musi być przynajmniej średnie.
  • Do takiej pracy potrzebna ci będzie bardzo dobra znajomość języków obcych, minimum dwóch (jeden obowiązkowo angielski). 
  • Dobrze jest umieć pływać. W sytuacji kryzysowej taka umiejętność jest ratująca życie.
  • Brak tatuaży oraz ekstrawaganckich widocznych ozdób ciała jest jak najbardziej wymagane. 

Jak wygląda szkolenie na stewardessę? 

Takie szkolenie trwa zazwyczaj 6 tygodnie. Na nim czeka nas kursów bezpieczeństwa, kurs obsługi klienta, kurs pierwszej pomocy oraz kurs przeciwpożarowy. Podczas szkolenia nauczymy się procedur ewakuacyjnych oraz prawa lotniczego. Takie szkolenie zakończone jest egzaminem, po którym czeka nas okres próbny na pokładzie samolotu. Taki okres może trwać około 3 miesiące, do nawet roku. Podczas czasu trwania tego kursu pensja, niestety nie będzie zadowalająca. Koszt takiego kursu wynosi czasami 10 000 zł. Niektóre linie, mogą umówić się z tobą na bezpłatne kursy w ramach potrącenia jego kosztów z pierwszej pensji. Zajęcia dotyczą obsługi pasażerów, zapoznania się z procedurami ewakuacji, ratownictwem oraz obsługa sprzętu znajdującego się na pokładzie samolotu. Podczas takiego kursu Poznajemy również zasady komunikacji, samolotowy savoir-vivre oraz umiejętność poruszania się na maszynie w przestworzach.

Zobacz też: http://www.akcjakredyt.pl/na-jakie-zarobki-moge-liczyc-stewardessa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]