Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

0
656
Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie stron internetowych to niezwykle złożony proces, w którego skład wchodzi wiele zaawansowanych technik. Trudno się więc dziwić, że przeprowadzenie go zajmuje dużo czasu. O ile napisanie dobrego artykułu to zaledwie kilka godzin, o tyle zajęcie dzięki niemu wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania, nie jest tak szybkim efektem. Usprawnić cały ten proces może skorzystanie z usług profesjonalnej firmy SEO, takiej jak grupa iCEA. Tak czy inaczej, trzeba liczyć się z faktem, że sukces nie przyjdzie z dnia nadzień. Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej i od czego to zależy? 

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych to ogół działań polegających na poprawie widoczności witryny w wyszukiwarce. W skład tej strategii wchodzą techniki, takie jak linkbuilding, tworzenie wartościowych treści, wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych czy prowadzenie działań marketingowych na kanałach mediów społecznościowych. 

Aby kampania przyniosła jednak najlepsze efekty, wszystkie te elementy powinny działać niczym dobrze naoliwiony mechanizm. Konieczne jest zatem opracowanie szczegółowej strategii, która obejmować będzie wszelkie obszary witryny, nie tylko te wewnętrzne, ale też poza nią. Nie trudno zatem wywnioskować, że od wdrożenia działań pozycjonerskich do uzyskania pierwszych efektów minie trochę czasu. No dobrze, ale „trochę” to znaczy ile? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przyjrzeć się bliżej elementom, od których zależy ten czas.

Od czego zależy czas pozycjonowania?

Czynników wpływających na czas pozycjonowania stron internetowych jest wiele. Najważniejsze z nich obejmują jednak następujące elementy:

  • staż witryny,
  • wyjściową jakość treści,
  • poziom sieci linków,
  • konkurencyjność branży. 

Im dłużej witryna jest obecna w sieci, tym szybciej spodziewać się można pierwszych efektów pozycjonowania. Wynika to z faktu, że nie ma konieczności budowania strony od zera, co znacznie usprawnia cały proces SEO.

Kolejnym elementem jest jakość treści. Jeśli zawartość witryny trzyma pewien poziom, osiągnięcie wysokiej pozycji w SERP okazać się może o wiele łatwiejsze.

Sieć linków zwrotnych odgrywa równie istotną rolę, gdyż jej zbudowanie zajmuje tygodnie, o ile nie miesiące konsekwentnych działań. Posiadając bazę wartościowych łączy, dużo szybciej spodziewać się można zamierzonych efektów.

Ostatnim ważnym, o ile nie najważniejszym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na czas pozycjonowania, jest konkurencyjność branży. O wiele trudniej jest bowiem osiągnąć wysoką pozycję w Google, jeśli witryna istnieje na obszernym rynku.

Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?

Na wstępie należy podkreślić, że niemożliwe jest podanie dokładnej daty osiągnięcia wyższej pozycji w Google. Na pierwsze efekty trzeba jednak czekać minimum 3 miesiące, choć czas ten zawsze zależy od wyżej podanych czynników. Nie oznacza to jednak, że powinno się rezygnować z tego procesu. Jak bowiem powszechnie wiadomo, na najlepsze efekty warto poczekać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]