Jaki biznes opłaca się otworzyć w małym mieście?

0
1816

Niewielka miejscowość może nie zagwarantuje Ci łatwego dostępu do grupy docelowej, jednak przynajmniej nie musisz tracić czasu ani energii na walkę z konkurencją. W dodatku wynajęcie biura czy powierzchni komercyjnej będzie w zasięgu Twoich możliwości, a opłaty nie obciążą nadmiernie budżetu firmy. Oczywiście nie każdy pomysł wypali w małym mieście – dotyczy to zwłaszcza produktów i usług niszowych, skierowanych  do wąskiej grupy konsumentów. W takim razie jaki biznes opłaca się otworzyć?

Usługi z dojazdem do klienta

pexels-photo-331990Biznes usługowy zawsze się opłaca, bez względu na zaludnienie miejscowości. Często wynajęcie i adaptacja lokalu wymaga zainwestowania wszystkich oszczędności albo zaciągnięcia kredytu w banku. Poza tym, w małym mieście jest problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca.  Jeśli zatem nie wiesz, jaki biznes opłaca się otworzyć – zacznij od usług świadczonych w domu klienta. Musisz posiadać jedynie pakowny samochód i wyposażenie niezbędne do realizacji zleceń. Oczywiście wiele rodzajów usług obligatoryjnie musi odbywać się w domu klienta, np. usługi hydrauliczne i elektryczne czy wykończenia wnętrz. Jednak nawet jeśli zajmujesz się kosmetyką, fizjoterapią czy strzyżeniem psów, bez problemu znajdziesz chętnych na swoje usługi. W końcu klienci nie muszą tracić czasu ani pieniędzy na dojazd, w dodatku we własnym domu mogą czuć się w pełni swobodnie.

Biuro coworkingowe

Jaki biznes opłaca się otworzyć w dzisiejszych czasach? Ostatnio panuje silny trend na przestrzenie coworkingowe, w których można wynająć biurko wraz z wyposażeniem. Klienci to najczęściej właściciele mikroprzedsiębiorstw, freelancerzy oraz studenci, czyli wszystkie osoby potrzebujące miejsca do pracy umysłowej (biurowej). Tymczasem „coworki” umożliwiają wynajem stanowiska pracy, wraz z dostępem do urządzeń biurowych oraz do zaplecza socjalnego (aneks kuchenny z lodówką, ekspresem do kawy i mikrofalówką).

Biuro coworkingowe zwykle okazuje się strzałem w dziesiątkę, bez względu na stopień zurbanizowania miejscowości. Coraz więcej osób prowadzi biznes w domu, redukując tym samym koszty działalności. Niestety, przestrzeń prywatna nie zawsze zapewnia odpowiednie warunki do spokojnego wykonywania swoich obowiązków, toteż przedsiębiorcy wybierają rozwiązanie pośrednie, czyli właśnie coworking.

Własny biznes w ramach franczyzy

Zastanawiasz się, jaki biznes opłaca się otworzyć? Pomysł o franczyzie! Na takie rozwiązanie decydują się osoby, które chcą pracować na własny rachunek, ale boją się zaczynać od przysłowiowego zera. Współpracując z franczyzodawcą, przedsiębiorca dostaje gotowe know-how i może liczyć na wsparcie doświadczonej firmy, zwykle potężnej sieci o krajowym lub międzynarodowym zasięgu. Franczyzobiorca nie negocjuje stawek z dostawcami ani nie zajmuje się promocją marki – musi jedynie realizować zadania zgodnie z polityką  firmy. Franchising stanowi jedynie przedłużenie zasięgu przedsiębiorstwa, toteż takie rozwiązanie jest obarczone znacznie niższym ryzykiem niepowodzenia niż tradycyjna działalność gospodarcza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]