Jaki program do wystawiania faktur online wybrać?

0
1132
Jaki program do wystawiania faktur online wybrać

Przedsiębiorcy prowadzący niewielką działalność gospodarczą obowiązani są do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Obejmowane są w niej wszelkie zdarzenia gospodarcze, które wygenerowały przychód lub koszt. Wskazuje się, że jest to ewidencja uproszczona, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy księgowej, aby ją należycie prowadzić. Wszelkie zapisy muszą być jednak sporządzane w sposób czytelny i staranny.

Bardzo ważna jest również regularność – każdy miesiąc powinien być rozliczony do 20. dnia miesiąca następnego. W przeciwnym wypadku można narazić się na konieczność zapłaty odsetek od należności podatkowych. Istotne jest, iż w obiegu coraz popularniejszym rozwiązaniem są faktury online. Muszą być one przekazywane kontrahentowi zaraz po ich wystawieniu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż z powodzeniem można je gromadzić w formie elektronicznej. Sprawia to, że nie jest konieczne marnowanie papieru na wydruk dokumentów.

Z punktu widzenia każdego właściciela firmy istotna jest kwestia, jaki program do wystawiania faktur online wybrać. Istnieje wiele rozwiązań, jednakże nie każde z nich jest rekomendowane. Wiele aplikacji uniemożliwia prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. W takiej sytuacji niezbędne jest korzystanie z arkusza kalkulacyjnego, który jest mało czytelny. Na szczęście istnieją programy, w których z powodzeniem można dokonać niezbędnych obrachunków. Są to bardzo praktyczne rozwiązania, które są stosowane także przez wielkie biura rachunkowe.

Program do fakturowania wfirma.pl został stworzony z myślą o przedsiębiorcach, którzy sami chcą prowadzić ewidencje dla celów podatkowych. Istotne jest, że system jest intuicyjny i nawet osoba, która nie ma zbyt wielkiej wiedzy z obowiązków fiskalnych na rzecz państwa, będzie w stanie wygenerować dokumenty sprzedażowe. Co ważne, zostaną one automatycznie zaksięgowane w książce przychodów i rozchodów. Jednocześnie możliwe jest stworzenie wzorów deklaracji, które są gotowe do podpisania i wysłania do Urzędu Skarbowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]