Odzież używana – co wpływa na cenę?

0
1311
Odzież używana - co wpływa na cenę

Każdy bywalec lumpeksów na pewno zauważył, że odzież używana to nie zawsze znaczy to samo. Ubrania mogą być wycenione w różny sposób (na wagę lub na sztuki), a czasami cena w przeliczeniu na konkretny produkt okazuje się wcale nie być niższa niż w przypadku nowych ubrań. Od czego, więc zależy cena odzieży używanej?

Jakość i klasa

Odzież używana z Anglii jest sprzedawana podzielona na kilka frakcji. Najtańsza z nich to odzież niesortowana. Mogą się tam znaleźć prawdziwe perełki… ale nie muszą. Jest też odzież sortowana, w której znajdują się odzież w zadowalającym stanie.

Jest też tzw. cream. To najlepsze jakościowo ubrania. Często mają metki albo pochodzą z renomowanych marek i domów mody. Te ubrania mogą osiągać najwyższe ceny, bo niczym nie odbiegają od ubrań ze sklepu.

Rodzaj produktu

Odzież używana z Anglii jest najdroższym produktem jaki można kupić w lumpeksie. Ubrania dla dorosłych mają najwyższą cenę. Odzież dziecięca może być tańsza od niej, ale bardzo często wcale nie jest.

W sklepie można zazwyczaj też kupić ręczniki, pościele, zasłony i maskotki. W wielu punktach ich cena to połowa ceny podawanej za odzież. Nie jest to jednak sztywna zasada. Są sklepy z odzieżą używaną z Anglii, w których nikt nie ma czasu na dzielenie wybranych przez klienta przedmiotów.

W takim wypadku po prostu wrzuca się całość koszyka na wagę i podaje ujednoliconą kwotę za całość zakupów. Takie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Jest też najbardziej uczciwe.

Dzień tygodnia

Odzież używana jest najdroższa w dniu nowej dostawy. Później jej cena spada. Ostatniego dnia przed nową dostawą, ubrania można kupić za ułamek pierwotnej ceny. Wiele osób czeka, więc z zakupami na ostatni moment. To błąd, bo najbardziej atrakcyjny towar znika jako pierwszy i za najwyższą cenę.

Ta metoda obniżania ceny jest dobrą taktyką, która pozwala lumpeksom na szybkie i wydajne pozbywanie się towaru i robienie miejsca na nowe ubrania. Im niższa cena, tym szybciej towar znika, bo klienci coraz mniej czasu tracą na zastanawianie się czy warto. W końcu czy 1 zł za sztukę to tak dużo? Za takie pieniądze można kupić produkt, nawet jeśli okaże się, że jest w złym rozmiarze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]