Jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem uchwytu do telewizora

0
633

Konieczne jest, aby przed zakupem uchwytu ściennego do telewizora sprawdzić, czy wybrany wieszak nadaje się do montażu naszego telewizora.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czy uchwyt wytrzyma ciężar telewizora. Jeśli używasz w pełni ruchomego uchwytu do telewizora, szczególnie ważne jest, abyś nie przekraczał maksymalnej wagi. Dzieje się tak, ponieważ im dalej odchylisz telewizor od ściany, tym większe obciążenie będzie wywierane na ścianę, mocowania ścienne i sam uchwyt do telewizora.

Jaki uchwyt do tv sprawdzi się najlepiej

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest maksymalny rozmiar ekranu telewizora, jaki uchwyt może unieść. Powinieneś także uważać, jeśli telewizor ma szeroką ramę wokół ekranu i również na to zrób dodatkowy zapas. Przekroczenie wagi i rozmiaru telewizora nie jest oczywiście ważne, aby dopasować rodzaj uchwytu do telewizora. Na szczęście w nowoczesnych telewizorach odstępy na uchwyty zostały ustandaryzowane zgodnie z wzorcami montażu VESA. Konieczne jest zatem sprawdzenie pozycji otworów mocujących z tyłu telewizora oraz ich odległości względem siebie, możemy w ten sposób łatwiej dobrać odpowiedni uchwyt.Uchwyty ścienne z pełnym ruchem zapewniają największą elastyczność ze wszystkich typów uchwytów do montażu telewizora, ponieważ umożliwiają obracanie telewizora w wielu kierunkach, aby oglądać telewizję z dowolnego miejsca. Większość uchwytów ściennych do telewizora ma również funkcję przechylania, dzięki czemu telewizor można ustawić pod kątem, a lepsze z nich będą również wyposażone w system poziomowania telewizora na ścianie, dzięki czemu można regulować poziom telewizora, gdy telewizor jest wysunięty.Istnieją dwa rodzaje obrotowych uchwytów ściennych do montażu telewizora, są to jednoramienne i dwuramienne wsporniki. Pojedyncze ramię pozwoli na obracanie się telewizora, ale zakres ruchu może być bardzo ograniczony. Natomiast uchwyt do tv z podwójnym ramieniem przekręci się w co najmniej jednym dodatkowym miejscu, co pozwoli na znacznie większy zakres ruchu. Przynajmniej te dobre uchwyty można wyciągnąć pod dowolnym kątem i ładnie zagiąć je do ściany, aby wyglądały estetycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]