Klocki konstrukcyjne dla dzieci – które będą najlepsze?

0
1473
czy klocki do budowania, są dobrym pomysłem na prezent?

Klocki konstrukcyjne dla dzieci są rodzajem klocków, za pomocą których można odwzorować otaczającą rzeczywistość. Zabawa tego rodzaju klockami ma zdecydowanie wyższy poziom trudności, dlatego polecana jest starszym dzieciom.

Podczas zabawy klockami konstrukcyjnymi, montuje się konstrukcję, nie układa. To jest podstawowa różnica. Klocki konstrukcyjne zostały tak zaprojektowane, żeby można było je połączyć ze sobą w różny sposób.

Rodzaje klocków konstrukcyjnych

Klocki konstrukcyjne dzielą się ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy:

  • klocki metalowe, są najbardziej zaawansowanym rodzajem klocków konstrukcyjnych. Dedykowane są najstarszym dzieciom, głównie ze względu na to, że zostały wykonane z metalu. Przez co są ciężkie i mogą być niebezpieczne dla najmłodszych maluchów.
    Aby połączyć takie klocki metalowe ze sobą, należy dodać element skręcający. Dzięki temu dziecko może się wykazać, dodatkowo nauczy się nowych umiejętności. Z tego rodzaju klocków można śmiało zmontować pojazd lub inną maszynę.

Klocki konstrukcyjne dla dzieci

  • klocki drewniane, jest to zdecydowanie prostszy zestaw dla małego konstruktora. Ten rodzaj klocków wykonany jest z drewna, przez co takie klocki są lżejsze i mają większą wielkość, niż klocki metalowe. W przypadku tych klocków również żeby je połączyć ze sobą, należy użyć elementu łączącego, które zazwyczaj jest w formie drewnianej śrubki lub nakrętki. Jest to bezpieczniejszy model dla młodszych maluchów, polecany dla dzieci od 3 roku życia.
  • klocki plastikowe, jest to najprostszy rodzaj klocków. Polecany dla najmłodszych dzieci, mogą być używane od 1 roku życia. Wyróżniają się tym, że mają największy rozmiar oraz prosty kształt, mało skomplikowany. Jeżeli chodzi o sposób montażu klocków plastikowych, opiera on się na połączeniu jednego klocka do drugiego, zazwyczaj na wcisk. Nie należy tutaj używać żadnych elementów łączących. Na rynku dostępne są również zestawy klocków, które montuje się na zasadzie rzepów lub na magnes.

Przeczytaj też: http://www.akcjakredyt.pl/klocki-magnetyczne-dla-dzieci-jak-wybrac-odpowiednie-dla-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]