Mieszkania do remontu jako inwestycja

0
2409
Mieszkania do remontu jako inwestycja

Rynek nieruchomości daje nam szerokie możliwości inwestowania posiadanych pieniędzy. Możemy je pomnożyć poprzez kupowanie i wynajmowanie mieszkań, zakup ziemi czy chociażby pomieszczeń biurowych. Niezwykle atrakcyjną formą inwestycji wydaje się być również kupno mieszkań przeznaczonych do remontów.

Dlaczego? Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, iż takie mieszkania charakteryzują się zazwyczaj stosunkowo niską ceną, często kilkakrotnie mniejszą w porównaniu do nowych lokali. Stwarza nam to idealną okazję do uzyskania sporego zwrotu z inwestycji.

Oczywiście konieczne stanie się wykonanie wspomnianego remontu. Po zrealizowaniu wszelkich niezbędnych prac, mieszkanie możemy sprzedać z dość dużym zyskiem. Istnieje także możliwość wynajmu, który przyniesie nam zwrot długoterminowy.

Oczywiście wspomnieć należy o tym, iż tego typu inwestycja nie okaże się opłacalna wszędzie. Specjaliści od inwestycji wskazują, iż najlepiej przeprowadzać takie ruchy w większych miastach, które są dodatkowo atrakcyjne pod względem turystycznym. W takich właśnie miejscach ceny nowych nieruchomości są dosyć spore, co oczywiście działa na naszą korzyść.

Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji prześledzić dokładnie rynek w konkretnym mieście. Na opłacalność inwestycji wpływ ma bowiem mnóstwo czynników. Wspomnieć w tym miejscu można chociażby o ogólnej sytuacji gospodarczej, kondycji sektora budowlanego, bezrobociu oraz stanie zamożności społeczeństwa.

Konieczne jest również dokładnie śledzenie cen poszczególnych nieruchomości i różnicy wartości pomiędzy lokalami nowym a tymi nadającymi się do remontu. W przypadku Warszawy i Krakowa, różnica dzieląca mieszkanie nowe od starego wynosi od 300 do 400 złotych za metr kwadratowych. Oczywiście są to szacunki średnie, w niektórych sytuacjach wartość ta wzrasta nawet do poziomu 1000 złotych.

Wszystko to sprawia, że istotne jest zorientowanie się w obecnej sytuacji, tak aby ostateczna inwestycja okazała się być dla nas zyskowna. Bardzo łatwo możemy bowiem przeszarżować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]