Mieszkanie do remontu czy od dewelopera?

0
4639

Ogłoszenia o mieszkaniach do remontu w internecie można znaleźć w każdym serwisie, który traktuje o tematyce nieruchomości. Nie wszystkie domy są jednak odpowiednio wykończone i cechują się dobrym stanem technicznym. Wielu deweloperów celowo oszczędza na materiałach budowlanych i zaniża ceny domów. Jeżeli nie chcemy trafić na oszusta i cierpieć z powodu nietrafnego wyboru, powinniśmy odpowiednio wcześniej zainteresować się branżą nieruchomości i zwrócić się do sprawdzonego pośrednika. Uczciwy pośrednik powinien nam umożliwić odwiedzenie domu lub mieszkania. Klient musi wiedzieć, co kupuje i mieć możliwość konfrontacji wyglądu mieszkania z treścią ogłoszenia. Sprzedający musi przebić się przez gąszcz oszustów i naciągaczy i sprawić, że jego oferta wyróżni się spośród tłumu ogłoszeń.

Ogłoszenia o mieszkaniach do remontu w internecie można znaleźć w każdym serwisie ogłoszeniowym. Inne źródła informacji nie są aż tak pewne i wydają się mniej przejrzyste aniżeli źródła internetowe. W Internecie, na stronach branżowych, sprzedający ma możliwość umieszczenia zdjęć wybranego lokalu i wszelkich danych doń się odnoszących. Potencjalni klienci wiedzą zatem, z kim mają do czynienia oraz czego mogą spodziewać się po lokalu i czy mieszkania do remontu do kupienia są w akceptowalnym stanie.

Wstępny kontakt ze sprzedającym powinien odbyć się dopiero wówczas, kiedy jesteśmy pewni, że rzeczywiście chcemy kupić mieszkanie. Jeżeli sprzedający uczciwie przedstawi wygląd mieszkania do remontu do kupienia i poda rzeczywiste parametry, może mieć pewność, że skontaktują się zeń jedynie uczciwi i pewni klienci. Nigdy nie powinniśmy podawać ceny do negocjacji, gdyż jest źle widziana. Pozostaje pytanie gdzie szukać ogłoszeń o mieszkaniach do remontu na sprzedaż?

Zakup domu albo mieszkania bez pośredników jest z całą pewnością tańszą opcją, jednakże nie tak pewną jak zakup przestrzeni życiowej u developera. Umowa developerska daje nam pewność, że nieruchomość nie jest obciążona żadnymi długami hipotecznymi oraz że wszelkie sprawy formalnoprawne zostały załatwione w sposób należyty. Ceny nieruchomości do remontu są zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Alternatywą dla mieszkania do remontu Warszawa jest budowa własnego domu.

Budowa domu może zostać zlecona profesjonalnej firmie budowlanej, która ma doświadczenie i odpowiednie przygotowanie do realizacji zlecenia. W Internecie można znaleźć wiele ofert firm budowlanych, które prześcigają się w polowaniu na klientów i w związku z tym znacząco obniżają ceny za poszczególne usługi. Klient może zatem bardzo dużo zaoszczędzić i cieszyć się własnym domem bez większego wkładu pracy. Każdy kto zastanawia się nad kupnem domu, powinien wykonać stosowne obliczenia i na tej podstawie stwierdzić, czy lepiej opłaca mu się dom kupić, czy też zbudować od zupełnych podstaw. Niekiedy włożenie wysiłku w budowę domu daje o wiele większą satysfakcję, aniżeli kupno już wybudowanego. Niemniej większość osób nie stać na tak duży wysiłek finansowy, więc jedynym rozwiązaniem pozostaje mieszkanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]