Najlepsze pomysły na biznes w małej miejscowości

0
1968

Początkujący przedsiębiorcy uciekają z niewielkiej miejscowości, aby prowadzić swój biznes w dużym mieście. Powodów jest wiele – ograniczona ilość potencjalnych klientów, trudności z dotarciem do grupy docelowej czy problem ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Faktem jest, że w niewielkiej miejscowości mogą nie wypalić nawet najlepsze pomysły na biznes. Firma, która w innym miejscu przyniesie satysfakcjonujące dochody, na wsi lub w miasteczku może okazać się totalnym niewypałem. W takim razie w jaki biznes warto zainwestować?

Wypiek domowych ciast

portrait-3296783_960_720Jeśli jesteś niespełnionym cukiernikiem, warto zaryzykować i założyć mały biznes związany z domowymi wypiekami. Na takie produkty zawsze znajdzie się zbyt, nawet w miasteczku liczącym zaledwie 5-10 tysięcy mieszkańców. Aby uzyskać stałych odbiorów, możesz pojeździć po okolicznych supermarketach i umówić się na regularne dostarczanie wypieków. Dodatkowo możesz ogłaszać się w lokalnej prasie i w Internecie – chętnych na indywidualnie zaprojektowane torty (urodzinowe, jubileuszowe, weselne) nigdy Ci nie zabraknie. Zadowoleni klienci będą Cię polecać i dzięki poczcie pantoflowej szybko zdobędziesz nowe zlecenia. Najlepsze pomysły na biznes rodzą się w kuchni i w tym przypadku warto potraktować to dosłownie!

Sprzedaż i usługi mobilne

W małej miejscowości trudno o świetną lokalizację w samym centrum, gdyż często… centrum nie istnieje. Jego rolę pełni urzekający kościółek, szkoła albo supersam – monopolista. Jednak zamiast załamywać ręce, możesz zaproponować klientom coś, czego nie zapewnia im konkurencja w Twoim mieście. Wygoda – to słowo klucz, które trafnie podsumuje usługi obwoźne, które możesz świadczyć w domu klienta. Co możesz robić? Prawie wszystko, choć to zależy od Twoich umiejętności. Możesz m.in. zajmować się drobną mechaniką (bardzo przydatne, gdy klient nie może dojechać z powodu awarii), myć samochody, zajmować się pielęgnacją zwierząt, świadczyć usługi fryzjerskie i kosmetyczne, prowadzić food truck. Na wsiach dużą popularnością cieszą się także obwoźne tartaki, które zajmują się obróbką drewna na działce klienta. Jak widać, najlepsze pomysły na biznes nie wymagają ani doskonale wyposażonego lokalu, ani zatłoczonego centrum miasta.

Wynajem działki pod rekreację

Obecnie polską wieś zdominowały albo nieużytki, albo w pełni zmechanizowane gospodarstwa o wielohektarowej powierzchni. Jeśli masz działkę, ale nie chcesz uprawiać roli, możesz dzięki niej zrealizować najlepszy pomysł na biznes! Zadrzewione pole o ciekawym ukształtowaniu terenu to idealne miejsce do uprawiania paintballa. Wystarczy zainwestować w sprzęt i przeszkody, a Twój biznes szybko przyciągnie zarówno miejscowych, jak i klientów z dużego miasta.  Masz rozległą działkę, ale płaską jak stół? W takim razie stwórz warunki do kempingu – zadbaj o miejsce do rozpalania ogniska, postaw niewielką wiatę, zainwestuj w zaplecze sanitarne. Z tak zagospodarowanej przestrzeni chętnie skorzystają właściciele przyczep kempingowych oraz osoby, które uwielbiają spędzać wakacje pod namiotem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]