Jak wybrać program do PIT 2017?

0
2154

Odkąd polski podatnik otrzymał możliwość składania zeznań podatkowych przez internet, cały proces rozliczeń z fiskusem stał się znacznie łatwiejszy. Szeroki zakres możliwości oferowanych przez programy komputerowe pozwala szybko i łatwo wypełnić PIT i wysłać go do urzędu skarbowego. Coraz więcej osób rozlicza się właśnie w formie elektronicznej, dzięki czemu kolejki w urzędach skarbowych się zmniejszają, a podatnicy oszczędzają czas i pieniądze. Jednak oferta programów komputerowych do PIT jest niezwykle szeroka, dlatego warto sprawdzić, jaka aplikacja zaoferuje nam najwięcej możliwości.

Elektroniczne rozliczanie się z fiskusem – jaka aplikacja?

Zanim zaczniemy poszukiwać programu, który pozwoli nam wypełniać i wysyłać pity online, warto wiedzieć, czego od takiej aplikacji powinniśmy oczekiwać. Jako podatnik, który do tej pory nie miał żadnego doświadczenia w samodzielnym wypełnianiu zeznania podatkowego, zapewne cenić będziemy sobie intuicyjność i łatwą obsługę. Program do PIT powinien być prosty, a jego użytkowanie – zrozumiałe i jak najbardziej intuicyjne. Druga, równie istotna cecha, to pomoc w zakresie wyboru formularza podatkowego. Jak się okazuje, jednym z najczęściej popełnianych błędów przy rozliczeniach PIT jest złożenie zeznania na niewłaściwym lub nieaktualnym druku. Mniejsze lub większe zmiany w pitach wprowadzane są bowiem co roku. Profesjonalny program na podstawie kilku prostych pytań przed rozpoczęciem wypełniania rozliczenia, sam wybierze właściwy druk, który będziemy musieli wypełnić, po czym przeprowadzi nas przez cały proces rozliczania się z fiskusem, dodatkowo oferując sprawdzenie wszystkich błędów i nieścisłości, które przecież nie są rzadkością przy wypełnianiu PIT.

Wyślij PIT bez wychodzenia z domu

Ostatnim elementem pracy z programem jest złożenie formularza PIT w urzędzie skarbowym. Tu powinniśmy mieć dwie opcje – możliwość wydrukowania papierowej wersji PIT w celu zaniesienia lub wysyłki jej do urzędu, lub szybka wysyłka online, z otrzymaniem Urzędowego Potwierdzenia Odbioru. To oczywiście tylko niektóre zalety, jakimi powinien charakteryzować się program pit. Wszystkie te kryteria, a także wiele innych, spełnia PITax – innowacyjny, prosty w obsłudze i całkowicie bezpieczny program komputerowy, pozwalający składać pity online, bez wychodzenia z domu. Program pozwala w sposób szybki i bezproblemowy wypełnić zeznanie podatkowe, także osobom bez doświadczenia w tym zakresie.

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]