Najpopularniejsze systemy erp

0
1777
Najpopularniejsze systemy erp

Chciałbyś usprawnić pracę swojej firmy? Zastanawiasz się nad wprowadzeniem systemu ERP? Jeśli tak, to warto z doświadczonym doradcą dokładnie przeanalizować dostępne opcje. Oto kilka najpopularniejszych z nich.

Systemy ERP dla małych firm

ERP ma zastosowanie nie tylko dla dużych przedsiębiorstw. Systemy tego typu dobrze sprawdzą się również w przypadku małych firm. W ich przypadku oferta produktów dostępnych na rynku jest nawet większa.

Bastion. ERP Bastion.ERP to system oferujący szereg funkcjonalności związanych z:

– gospodarką magazynową,
– finansami i księgowością,
– analizami finansowymi,
– kadrami,
– elektronicznym obiegiem dokumentów,
– dystrybucją i sprzedażą,
– ewidencją środków trwałych.

Do najważniejszych funkcji systemu Bastion.ERP należy między innymi moduł Dystrybucja – sprzedaż, umożliwiający obsług dowolnej ilości magazynów i stały monitoring ich stanów.

CDN Klasyka

System ERP CDN Klasyka jest dostępny na rynku już od 20 lat. Jego programy to aplikacje działające w systemie Microsoft DOS. Ze względu na regularne aktualizacje system dostosowany jest do nowoczesnych technologii. Dobrze sprawdza się w małych i średnich firmach handlowych. W skład pakietu wchodzą programy magazynowo-fakturujące, finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe oraz Księga Handlowa.

Systemy dla średnich firm

Oferta systemów ERP dla średnich firm w dużym stopniu pokrywa się z ofertą dla małych przedsiębiorstw. Nie wszystkie systemy jednak sprawdzają się w obu tych grupach.

Epicor.9

System Epicor.9 jest przeznaczony szczególnie dla przedsiębiorstw chcących usprawnić zarządzanie produkcją i logistyką. System wyposażony jest także w programy do kontrolowania procesów związanych z kontrolą jakości, finansami oraz naprawami maszyn.

Exact Globe

Wśród systemów odpowiednich dla średnich przedsiębiorstw znajdziemy między innymi system ERP Exact Globe. Jest on nastawiony przede wszystkim na procesy związane z finansami. Posiada jednak również wiele funkcji związanych z zarządzaniem projektami oraz kontrolą produkcji i logistyki.

ERP dla dużych przedsiębiorstw

W przypadku większych firm oferta dostępnych systemów ERP jest mniejsza. Nie znaczy to jednak, że są one mniej skuteczne.

IFS Application

Jednym z najpopularniejszych systemów ERP dla dużych firm jest IFS Application. Składa się on z modułów takich jak finanse, produkcja, remonty, dystrybucja, projektowanie oraz zarządzanie zasobami. Dzięki temu jest dobrze dostosowany do potrzeb użytkowników.

BAAN

Kilka tysięcy przedsiębiorstw na świecie korzysta również z systemu BAAN. Składa się on z kilku podstawowych elementów:

– środowiska obliczeniowego,
– oprogramowania internetowego,
– systemu wspomagającego zarządzanie (BAAN Orgware),
– aplikacji i technologii.

System korzysta z zasady Dynamicznego Modelowania Przedsiębiorstwa, dzięki czemu łatwo można dostosować jego możliwości do procedur stosowanych w firmie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]