Pomysł na firmę w domu – pracuj tam, gdzie Ci wygodnie!

0
1647

Coraz więcej młodych ludzi – także tych z wyższym wykształceniem i dobrze płatną pracą – dopada wypalenie zawodowe, zwane obrazowo „zmęczeniem materiału”. Coraz więcej osób w średnim wieku ma poczucie zmarnowanego czasu, niezgodnego z ich marzeniami, młodzieńczymi planami lub ambicjami. Właśnie dlatego niektórzy ludzie podejmują szaloną (w mniemaniu innych) decyzję o porzuceniu etatu i rozpoczęciu pracy na własny rachunek. Jeśli Twój pomysł na firmę jest jeszcze w powijakach i wysokość Twoich oszczędności nie napawa optymizmem, ludzie będą mocno powątpiewać w Twój rozsądek. Tym bardziej, jeśli zechcesz prowadzić firmę w domu – bez biura, przestrzeni dla klientów czy magazynu. Ale czy taki domowy biznes naprawdę nie ma szans na powodzenie?

Dlaczego warto prowadzić firmę w domu?

pexels-photo-461077Coraz częściej mikroprzedsiębiorcy decydują się na prowadzenie biznesu w domu. Dotyczy to również osób, które zatrudniają kilku pracowników, np. do obsługi klienta, wysyłania paczek czy prowadzenia księgowości. Oszczędności z takiego rozwiązania są oczywiste – nie płacisz za wynajem biura czy lokalu firmowego i unikasz związanych z tym kosztów, tj. opłat za media czy ogrzewanie. Prowadząc firmę w domu, oszczędzasz czas i pieniądze na dojazdach, ba – możesz nawet sprzedać samochód i przeznaczyć pieniądze na rozwój działalności. Z przymrużeniem oka warto dodać, że nie musisz wydawać kroci na ubrania, wszak możesz pracować nawet w piżamie.

Ponadto pomysł na firmę w domu jest łatwy w realizacji – dokumenty do ZUS-u czy urzędu skarbowego możesz wysyłać pocztą elektroniczną. Nawet jeśli chcesz prowadzić sklep internetowy, nie musisz jeździć po towar. Wystarczy, że podpiszesz z hurtownią umowę dropshippingu, a towar zostanie wysłany bezpośrednio do klienta. Tym sposobem nie musisz mieć nawet dużego mieszkania czy domu, gdyż omija Cię konieczność przechowywania sprzedawanych przedmiotów. Ponadto korzystając z nowoczesnych aplikacji, możesz zdalnie prowadzić telekonferencje i zebrania z pracownikami, a także koordynować projekty i panować nad organizacją pracy w firmie.

Dobry pomysł na firmę – biznes nie tylko internetowy

Domowa firma nie musi ograniczać się tylko do sprzedaży czy świadczenia usług przez Internet. Największe możliwości na dochodowy biznes mają osoby, które posiadają dom i dużą działkę. Jeśli należysz do tych szczęściarzy, możesz otworzyć komis samochodowy, zajmować się praniem tapicerki i dywanów, naprawiać rowery, świadczyć usługi (fryzjerskie, kosmetyczne, masażu), wynajmować sprzęt sportowy, prowadzić mały osiedlowy sklep, a nawet… założyć hotel dla zwierząt.

Ale nawet osoby wynajmujące kawalerkę mogą mieć swój pomysł na firmę – udzielanie korepetycji, pranie i prasowanie koszul, prowadzenie księgowości czy usługi tłumaczeniowe, nie wymagają dużej powierzchni ani własnego ogródka. Oczywiście nie obejdzie się bez stosownych umiejętności i wiedzy, w przeciwnym razie warto wrócić do pomysłu ze sklepem internetowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]