Praca dla niepełnosprawnych w domu

0
1788

Z oczywistym powodów osoby niepełnosprawne mają trudną sytuację na rynku pracy, zwłaszcza, gdy wychodzenie poza mury własnego lokum sprawia im wiele trudności. Jeśli jednak należysz do tego grona – bez obaw. Są też zawody, w których możesz zarabiać bez przeszkód. Jaka praca dla niepełnosprawnych w domu jest dziś dostępna?

Pisanie tekstów SEO

Branża SEO związana jest z wyszukiwarkami internetowymi. Firmy, które starają się podnieść pozycję stron w wyszukiwarkach nieustannie potrzebują odpowiednio dostosowanych tekstów. Dlatego w sieci roi się od zleceń na pisanie tekstów. Wystarczy komputer i umiejętność poprawnego pisania, by zacząć wykonywać zlecenia.

Marketing szeptany

Również marketing szeptany nadal ma się dobrze i istnieją nawet całe przedsiębiorstwa skupione na pisaniu postów na forach czy grupach tematycznych na zlecenie danej firmy, organizacji czy nawet partii politycznej. Jeśli lubisz komentować i prowadzić internetowe dysputy to jest to praca stworzona dla Ciebie.

Pisanie artykułów na blogi i portale

woman-typing-writing-windowsPomysł podobny do poprzednich, ale jednak są też istotne różnice. To nasza propozycja pracy dla niepełnosprawnych w domu, którzy lubią tworzyć solidnie napisane, merytoryczne treści. Od kilku lat rozwija się tzw. content marketing, więc zleceń na artykuły nie brakuje. To świetny wybór zwłaszcza wtedy, gdy masz specjalistyczne wykształcenie i umiesz opowiadać o swojej dziedzinie.

Fotografia w domu

Osoby niepełnosprawne z zamiłowaniem do fotografii niejednokrotnie zakładają własne studia w domu – tak samo, jak osoby pełnosprawne. Odpowiedni sprzęt i trochę talentu wystarczy, by robić sesje rodzinne, dziecięce, produktowe czy zająć się produkcją portfolio dla modelek.

Programowanie lub pisanie stron

Jeśli masz zamiłowanie do myślenia analitycznego i interesuje Cię praca dla niepełnosprawnych w domu, przemyśl rozwój w stronę nauki programowania. Możliwości jest całe mnóstwo – od pisania stron, poprzez aplikacje, na wtyczkach do programów i modułach kończąc. Trudno zacząć, gdy jest się już dorosłym, ale na rynku nie brakuje osób, które startowały z programistyczną karierą po 30-stce i zarabiają dziś całkiem nieźle.

Miks i mastering utworów

Podobnie jak w poprzednim przykładzie, to praca zdalna dla niepełnosprawnych, która wymaga sporo nauki. Jednak jeśli np. dopiero masz zamiar wybrać kierunek studiów, a kochasz muzykę lub pracę z dźwiękiem, własne studio i obróbka materiału w domu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zlecenia dla tłumaczenia

Skoro możesz pisać, to możesz również tłumaczyć. Zdalni tłumacze są tak samo potrzebni, jak zdalni copywriterzy, a zleceń na portalach ogłoszeniowych nie brakuje. Możesz rozpocząć też współpracę z firmą zajmującą się tłumaczeniami, która będzie stale zlecać Ci teksty.

Telemarketing w domu

Nie lubisz pisać i od pracy z programem preferujesz kontakty międzyludzkie? W takim razie możesz zająć się telemarketingiem. Niektóre firmy szukają zdalnych „telefonistów” – to dobra okazja na pracę dla osób niepełnosprawnych w domu. Praca telemarketera nie zawsze jest przyjemna, ale jeśli „masz gadane” i nie przejmujesz się niemiłymi odpowiedziami klientów, to taka oferta przypadnie Ci do gustu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]