Gdzie założyć konto osobiste, czyli dlaczego warto śledzić ranking ROR

0
1816

Po co tworzyć ranking ROR? Z tego samego powodu, dla którego tworzy się rankingi szkół, telefonów czy laptopów – aby ułatwić ludziom wybór. Rachunek osobisty to najpopularniejszy produkt bankowy, z którego korzystają konsumenci w każdym wieku, niezależnie od sytuacji materialnej czy sposobu wydawania pieniędzy. W związku z ogromną liczbą ofert, wybór optymalnego konta może przyprawić o ból głowy. Jeden bank kusi atrakcyjnym programem moneyback, inny wysoką prowizją za otwarcie konta, a trzeci brakiem opłat. Ranking ROR pomoże Ci uporządkować wiedzę na temat ofert bankowych i w rezultacie wybrać konto najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – bez niego ani rusz!

office-620822_1280 (4)Konta osobistego używasz niemal codziennie. Kupujesz w sklepie internetowym – opłacasz transakcję za pomocą przelewu online lub systemu płatności internetowych powiązanych w Twoim kontem osobistym. Kupujesz w sklepie stacjonarnym – płacisz kartą debetową lub kredytową wydaną do Twojego konta. Na rachunku osobistym ląduje Twoja pensja i zysk z lokaty. A jeśli ustawisz zlecenia stałe lub polecenie zapłaty, Twoje konto zapłaci za Ciebie rachunki za media, czynsz czy abonament telefoniczny. Dzięki bankomatom krajowym i zagranicznym rachunek osobisty zapewnia łatwy dostęp do gotówki w każdym miejscu i o każdej porze. Reasumując, konto bankowe to współczesny portfel, który zdecydowanie ułatwia codzienne zarządzanie finansami. Ale jak wybrać najtańsze i najbardziej funkcjonalne? Z pewnością wartą zajrzeć na internetowy ranking ROR.

Ranking rachunków osobistych – najważniejsze informacje w jednym miejscu

Słyszałeś, że bank A oferuje aż 500 zł premii za otwarcie rachunku. Przeczytałeś, że bank B gwarantuje całkowicie darmowe konto, bez żadnych kruczków. Twój znajomy założył rachunek w banku C ze względu na moneyback i wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego. Oczywiście możesz zasugerować się reklamą, zasłyszanymi plotkami czy poleceniem znajomego. Jednak skąd pewność, że promocja jest nadal aktualna, a inny bank nie zapewnia znacznie korzystniejszego produktu?

Nie działaj pochopnie – wystarczy zerknąć na najnowszy ranking ROR. Zestawienia są tworzone co miesiąc, dlatego z pewnością nie trafisz na przestarzałą ofertę. Ranking uszereguje konta bankowe od najlepszego do najmniej opłacalnego, choć warto rozważyć wszystkie propozycje znajdujące się w tabeli. Może się bowiem okazać, że rachunki z końca zestawienia nie zachęcają niskimi opłatami czy programem premiowym, ale dodatkowymi usługami (płatności mobilne, opieka medyczna, karta wielowalutowa). Jednak ranking ROR to przede wszystkim mnóstwo informacji, podanych w „lekkostrawnej” formie. Zamiast opasłego regulaminu wystarczy przeczytać listę zalet konta oraz wymagań banku, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji. W sieci znajdziesz zarówno proste zestawienia z podstawowymi informacji, jak i szczegółowe rankingi z analizą konta, przedstawioną na osobnej podstronie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]