Studia fizjoterapia – Warszawa. Jakie uczelnie masz do wyboru?

0
2396

Na studiowanie fizjoterapii często decydują się maturzyści, którzy chcą pracować w zawodzie medycznym, ale nie mają ochoty na długą i wyboistą ścieżkę kształcenia na kierunku lekarskim. Fizjoterapia to bez wątpienia dobra alternatywa – absolwenci tej dziedziny nie mogą narzekać na brak pracy, a i zarobki mogą być całkiem satysfakcjonujące. Oczywiście najwięcej zarabiają fizjoterapeuci prowadzący prywatną praktykę oraz ci, którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę. Natomiast jeśli wolisz etat w Polsce, możesz liczyć na ciekawą karierę w klubach sportowych (kto wie, może będziesz pracować z drugim Lewandowskim albo Małyszem?) lub iść za głosem powołania i pracować w szpitalach oraz przychodniach. Kto ma największe szanse na sukces w tym zawodzie? Z pewnością liczy się renoma uczelni, na której podejmiesz studia z fizjoterapii – Warszawa pod tym względem ma wiele do zaoferowania.

Warszawski Uniwersytet Medyczny – II Wydział Lekarski

Gdzie studiować fizjoterapię w Warszawie? O ile świadectwo maturalne na to pozwoli, zachęcamy do składania aplikacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, który co roku zajmuje miejsce w pierwszej 10 najlepszych uczelni w kraju. Jak przebiega rekrutacja na WUM? To zależy od trybu studiów, i tak:

  • studia fizjoterapia stacjonarne, jednolite: bierze się pod uwagę wyniki z matury z języka obcego (egzamin ustny), biologię (rozszerzony) oraz dodatkowy przedmiot do wyboru, tj. fizyka, chemia lub matematyka (rozszerzony)
  • studia fizjoterapia niestacjonarne, jednolite: kandydat powinien spełniać wymogi rekrutacyjne na studia stacjonarne, a także ukończyć studia na kierunku medycznym (I lub II stopień)
  • studia fizjoterapia stacjonarne, II stopnia: dyplom licencjata na kierunku fizjoterapia + wynik egzaminu wstępnego
  • studia fizjoterapia wieczorowe, II stopnia: kandydaci, którzy ubiegali się na studia stacjonarne II stopnia, ale nie uzyskali wymaganej liczby punktów
  • studia fizjoterapia zaoczne, II stopnia: rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach jak na studia stacjonarne II stopnia

Studia fizjoterapia – Warszawa. Inne uczelnie stołeczne

physiotherapy-weight-training-dumbbell-exercise-balls-39671Uniwersytet Medyczny to nie jedyna opcja dla maturzysty pragnącego studiować fizjoterapię w Warszawie. Studia na tym kierunku możesz także podjąć w Mazowieckiej Uczelni Medycznej. O wyniku rekrutacji na studia jednolite magisterskie decyduje kolejność zgłoszeń i prawidłowo skompletowana dokumentacja.

Fizjoterapia w Warszawie jest dostępna również w Wyższej Szkole Rehabilitacji – to uczelnia niepubliczna, zatem jedynym wymogiem jest rejestracja kandydata oraz dostarczenie dokumentów. Warto dodać, że WSR znajduje się w pierwszej piątce rankingu najlepszych uczelni  kształcących na kierunku fizjoterapia.

Jeśli mimo wszystko chcesz studiować na uczelni publicznej, pozostaje Ci Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie – bardzo wysoko oceniana przez portale branżowe. Weź jednak pod uwagę, że oprócz wyników z egzaminu maturalnego, uczelnia bierze pod uwagę wynik egzaminu ze sprawności fizycznej.

[Głosów:1    Średnia:2/5]