Zarabianie online – jak zdobyć pieniądze przez Internet

0
2181
Zarabianie online - jak zdobyć pieniądze przez Internet

Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście można zdobyć pieniądze online. Prawdą jest, że przez Internet na pewno da się zarobić. Najlepszym udaje się zdobyć nawet kilka – kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie dodatkowego dochodu bez wychodzenia z domu. Istnieje mnóstwo bardziej i mniej legalnych sposobów zarabiania online, każdy więc z łatwością znajdzie coś, w czym mógłby spróbować swoich sił. Warto chwilę pomyśleć i wybrać taki sposób, który Tobie może przynieść jak największe korzyści finansowe.

Sieci afiliacyjne – polecaj produkty i usługi

Sieci afiliacyjne z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Jest to taki model zarabiania, w którym za wynagrodzeniem umieszczasz na swojej stronie internetowej materiały reklamowe reklamodawcy. Za każdym razem, gdy reklama wywoła ustaloną z góry akcję (np. wypełnienie formularza), generuje się twoja prowizja. Przykładowe materiały reklamowe to baner lub link partnerski. Dzięki afiliacji na swojej stronie lub blogu możesz zarabiać wtedy, kiedy chcesz, nie jesteś więc uzależniony od potencjalnych partnerów chcących nawiązać współpracę. Przykładowe modele rozliczeń to CPC (rozliczenie za kliknięcia), CPL (rozliczenie za uzyskanego leada), CPA (rozliczenie za konkretną akcję, np. wypełnienie formularza). Na afiliacji najwięcej zarabiają osoby, które korzystają z różnych kanałów pozyskiwania ruchu i wiedzą, jak ten ruch zmonetyzować, nie skupiając się tylko na jednym serwisie lub blogu.

Zazwyczaj największe stawki za pozyskanie klienta oferują instytucje finansowe – kredyty bankowe, pożyczki ratalne czy chwilówki. Listę wszystkich takich instytucji oraz ich programy partnerskie można przeglądać w jednym miejscu w sieci afiliacyjnej Solutions4ad, która zajmuje się sprzedażą reklam oraz właśnie zbieraniem w jednym miejscu programów partnerskich instytucji finansowych. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że na liście partnerów znajdziemy też gry online, które również chętnie dzielą się zyskiem za pozyskanie nowych graczy.

Freelancing – wykorzystaj swoje umiejętności

To jedna z najbardziej kreatywnych metod zarabiania w Internecie. Freelancerzy zwykle specjalizują się w jednej dziedzinie i pracują zadaniowo, bez stałego etatu. Najbardziej popularne usługi oferowane przez freelancerów to:

  • grafik – grafik komputerowy tworzy zarówno całe strony internetowe, jak i jej konkretne elementy (np. materiały reklamowe). Graficy należą do jednej z najlepiej opłacanych grup freelancerów. Ich średnie zarobki to ok. 3000zł;
  • copywriter – dostaje wynagrodzenie za pisanie artykułów, tekstów reklamowych, opisów produktów itd.;
  • programista – programuje programy użytkowe, gry, strony internetowe. Zdecydowanie jest to dochodowe zajęcie – doświadczeni programiści – freelancerzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie;
  • tłumacz – wystarczy, że znasz dobrze przynajmniej jeden język obcy, możesz spróbować swoich sił w tłumaczeniu artykułów i stron internetowych. Najwyższe wynagrodzenia w tej grupie otrzymują tłumacze przysięgli.

Kanał YouTube – poznaj potęgę materiałów wideo

Jeśli od tworzenia treści wolisz tworzenie wideo, możesz właśnie to uczynić swoim źródłem dodatkowego dochodu. Popularność serwisu YouTube można wykorzystać dwojako – zarabiając na reklamach lub promując swoje produkty i usługi. Należy zaznaczyć, że pierwszy ze sposobów nie jest zbyt dochodowy – kwoty za reklamy są bardzo niskie. Dzięki serwisowi YouTube możesz jednak szybko zwiększyć świadomość własnej marki i tym samym wpływać na sprzedaż. Nie ma się co łudzić – szansa na ogromne zyski z jednego filmu jest raczej niewielka, ale jeśli w prowadzenie kanału włożysz trochę pracy i zaangażowania, na pewno po pewnym czasie pojawią się wymierne efekty. Ogromnym plusem zarabiania za pomocą YouTube’a jest to, że praktycznie nie istnieje górna granica potencjalnych zarobków.

Dropshipping – handel w e-commerce bez magazynu

Z roku na rok słyszymy o wzroście wolumenu sprzedaży internetowej, podczas gdy sklepy stacjonarne nieustannie borykają się ze spadającą popularnością. Dlatego nietrudno zrozumieć, że coraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnego sklepu internetowego, czyli dropshipping. Polega on na tym, że w swoim sklepie sprzedajesz produkty, który fizycznie przechowuje hurtownik, w którego imieniu Ty je sprzedajesz jako sprzedawca niezależny lub punkt sprzedaży. Produkty sprzedajesz na swojej stronie internetowej lub za pomocą jednego z serwisów typu Amazon. Sposób, w jaki promujesz swój sklep, obsługujesz klientów oraz to, jaka jest jakość produktów decydują o Twoich zarobkach. Najlepsi zarabiają miesięcznie nawet kwoty sześciocyfrowe. Dropshipping wymaga więcej czasu i wysiłku niż większość sposobów na zarabianie w Internecie, może jednak po jakimś czasie generować wysokie dochody.

Blog – monetyzuj ruch na stronie internetowej

Prowadzenie bloga zwykle tylko na początku jest zabawą. W pewnym momencie osoba, która mocno angażuje się w prowadzenie swojego bloga, zauważa, że daje to spore możliwości zarobkowe. Najbardziej popularne sposoby zarabiania na swoim blogu to:

  • recenzje produktów, lokowanie oraz wpisy partnerskie – pamiętaj jednak, aby produkty polecać w zgodzie z własnym sumieniem. Warto również wybierać takie propozycje współpracy, które są spójne z tematyką Twojej strony. Promowanie lub lokowanie produktów powinno naturalnie wpisywać się w kontekst Twoich artykułów;
  • afiliacja – również polega na promowaniu produktów lub usług. Zarabiasz jednak w innym modelu rozliczeniowym. Otrzymujesz wynagrodzenie za każdym razem, gdy Twój czytelnik korzystając z polecenia kupi promowany produkt lub skorzysta z promowanej usługi. Afiliacja poprzez blog może zapewnić regularny dodatkowy dochód bez konieczności nawiązywania żadnej dodatkowej współpracy z marką;
  • zarabianie na własnych produktach – najważniejszą zasadą jest oczywiście to, aby tworzyć przydatne produkty – tylko tak szybko powiększysz grono klientów. W rozwoju sprzedaży własnych produktów często pomaga również tworzenie własnej społeczności, dzięki której szybko zwiększa się świadomość marki.

Inwestycje – bogaci nie zarabiają na odkładaniu pieniędzy

Inwestycje w Internecie to w ostatnich latach jeden z najbardziej popularnych sposobów zarabiania online. Mowa tu przede wszystkim o kryptowalutach, na których zarabiają już nie tylko informatycy i pasjonaci, ale również zwykli, przeciętni ludzie. Odkładanie pieniędzy i stabilność finansowa to ważne rzeczy, jednak aby szybko i z sukcesem pomnażać pieniądze, należy je inwestować. Zarabiania na kryptowalutach to przede wszystkim kopanie kryptowalut, czyli ich wydobywanie; oraz spekulacja. Obie metody zarabiania na kryptowalutach wymagają jednak choć podstawowej znajomości rynku. Inną opcją jest inwestowanie w fundusze inwestycyjne, jednak i tu dobrze mieć wiedzę rynkową.

Jak NIE zarabiać przez Internet

Istnieją też metody zarabiania przez Internet, których zdecydowanie nie warto polecać. Mimo iż często promowane w sieci, nie przyniosą Ci raczej satysfakcjonującego dochodu.

Wypełnianie ankiet

Z wypełniania ankiet chyba, a raczej na pewno, jeszcze nikt nigdy się nie utrzymał. Oczywiście możesz potraktować to jako sposób na dorobienie kilku groszy do pensji bądź jednak przygotowany na to, że będzie to dosłownie kilka groszy. W Internecie znajdziesz setki serwisów oferujących tego typu zlecenia. Wypełnianie ankiet średnio może przynieść Ci ok. 50 – 200 zł miesięcznie.

Aplikacje na smartfony

Ciężko znaleźć chyba osobę, która nie posiada swojego smartfona. W Internecie znajdziesz natomiast setki ogłoszeń promujących dodatkowe zarobki dzięki aplikacjom. Wszystko sprowadza się do pobrania aplikacji na swój telefon i korzystania z niej. Najbardziej popularne aplikacje to między innymi Foap czy Lepsza Oferta. Wynagrodzenie otrzymujesz zarówno za pobranie aplikacji, jak i za aktywne z niej korzystanie. Nie nastawiaj się jednak na poważne zarobki.

Sprzedawanie zdjęć w serwisach stockowych

Nie ma nic złego w przekuwaniu swojej pasji na dodatkowe pieniądze. Jeśli więc w wolnych chwilach lubisz robić zdjęcia, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś potem je sprzedawał. Jeśli zrobisz ich odpowiednio dużo, masz szansę zarobić na pokrycie wydatków na sprzęt oraz programy do obróbki zdjęć. Raz wgrane zdjęcie pracuje dla Ciebie cały czas, jednak czy rzeczywiście jest to gra warta świeczki? Sprzedawanie zdjęć w serwisach stockowych nie jest złym pomysłem, musisz jednak pamiętać, że zdjęć takich jak Twoje są w Internecie miliony. Tylko zdjęcia z odpowiednią wartością biznesową są w stanie przynieść konkretne pieniądze. Jeśli więc nie planujesz maksymalnie poświęcić się temu zajęciu, sprzedawanie zdjęć w Internecie może Cię bardzo rozczarować.

PTC – klikanie w reklamy

PTC, czyli „Paid-to-Click” – klikanie w reklamy, to zupełnie darmowy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy w Internecie. Jak to dokładnie działa? Użytkownik rejestruje się w jednym z wielu serwisów (określanych jako „buxy), a następnie na adres mailowy otrzymuje wiadomości reklamowe, w które klika. Wynagrodzenie naliczane jest za każde kliknięcie. Jest to bardzo popularny sposób zarabiania dodatkowych pieniędzy w Internecie, ale czy jest on w ogóle opłacalny? Plusem z pewnością jest to, że aby zacząć, wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Nie musisz mieć żadnych umiejętności ani wnosić żadnego wkładu finansowego. Jest jednak minus, który moim zdaniem przekreśla plusy – stawki za pojedyncze kliknięcia są bardzo niskie. Ponadto, samo klikanie szybko staje się bardzo nużące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]