Budowa domu jednorodzinnego – kilka przydatnych informacji

0
1581
budowa domu

Każdy z nas z pewnością ma że w przyszłości o wybudowaniu własnego domku jednorodzinnego. Według statystyk najlepiej jest to zrobić na działce o metrażu 600 – 700 m2. Jest to minimalna powierzchnia działki dla domu jednorodzinnego. Oczywiście, nie jest to żadne ograniczenie nie możemy zdecydować się na działkę mniejszą lub większą. Pamiętaj, aby sprawdzić do jakich mediów działka posiada dostęp. Mało prawdopodobne jest to, że będzie miała ona dostęp do wszystkich potrzebnych ci mediów. Najważniejszy jednak w tym wszystkim jest prąd. Pozostałe media możemy w tym przypadku zorganizować u fachowców.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/budowa-domu-jednorodzinnego/

Sprawdź grunt działki pod budowę domu

Z pewnością znamy słynne powiedzenie, że stawianie domu na skale jest z korzystniejsze niż budowanie domu na piasku. Jest w tym stwierdzeniu dużo racji. Stawiając na budowę domu powinniśmy sprawdzić grunt naszej działki. Najważniejsze jest to, aby upewnić się, czy grunt jest nośny. Gleba tak samo jak torf mogą znacznie utrudnić nam wybudowanie domu, a także automatycznie podnoszą koszty jego budowy. Warto więc przed zakupem działki upewnić się jaki rodzaj gleby będziemy mieli pod stopami. Dobrze jest również sprawdzić jaki jest poziom wody gruntowej. Najlepiej będzie skorzystać z pomocy specjalistów i wykonać badania geologiczne.

Co w przypadku gdy gmina nie posiada planu zagospodarowania?

W takim wypadku musimy zgłosić się do gminy po indywidualne warunki zabudowy. Minusem jest to, że zdecydowanie wydłuży to nam budowę naszego wymarzonego domu o nawet 3 miesiące. Jednak dzięki temu możemy w przyszłości zaoszczędzić sporo nerwów? a także pieniędzy.

Warunki zabudowy są bardzo istotnym elementem do pozyskiwania informacje przed rozpoczęciem budowy. Nie należy zapominać o tym, że determinują one rodzaj, a także styl wybranego projektu.

Kolejny etap budowy domu

Kiedy wybierzemy działkę oraz sprawdzimy jej gleby, Następnym krokiem będzie projekt naszego domu. Mamy tutaj wiele opcji do wyboru. Jednym z nich będzie zakupienie gotowego planu budynku, takie rozwiązanie będzie o wiele tańsze, oraz szybsze. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie czują się dobre w aranżacji i planowaniu. Kupno gotowego projektu ma swoje plusy i minusy, tak samo jak projektowanie domu od zera.

Zobacz też: http://www.akcjakredyt.pl/montaz-okien/

[Głosów:0    Średnia:0/5]