Jak dostać kredyt na start działalności? Warunki

0
1405

Wiele osób marzy o tym, aby otworzyć własną firmę. Możliwość rozwijania swoich pasji, uwolnienia się od etatu i zarabiania większej ilości pieniędzy to z pewnością jedne z największych zalet prowadzenia własnego biznesu. Zanim jednak tak się stanie przedsiębiorca, musi znaleźć dobry pomysł na biznes, a także zebrać środki finansowe niezbędne w początkowych etapach prowadzenia firmy. Jeśli nie masz odpowiednio dużego kapitału ani oszczędności, to z pewnością zastanawiasz się skąd pozyskać środki na start w biznesie. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może okazać się kredyt na start dla nowych firm. Czy istnieje coś takiego i na jakich zasadach bank przyznaje przedsiębiorcom kredyty? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Czy kredyt na start firmy jest możliwy?

Zakładanie firmy wiążę się z wieloma formalnościami, z którymi musi zmierzyć się każdy początkujący przedsiębiorca. Już sam ten proces zajmuje trochę czasu i należy się do niego odpowiednio przygotować. Kolejną sprawą jest pozyskanie środków na rzeczy niezbędne na samym początku prowadzenia własnej firmy. W zależności od branży koszty mogą być mniejsze lub większe jednak nie da się ich całkowicie uniknąć. Wynajem lokalu, wyposażenie biura, sklepu, salonu i zatrudnienie pracowników sporo kosztuje. Niestety w większości przypadków są to rzeczy, o które należy zadbać już na samym początku. Skąd wziąć pieniądze? Większość osób poprosiłaby o pomoc swoich bliskich, a jeśli nie jest to możliwe – poszła do banku. Nie jest to jednak takie oczywiste w przypadku młodych firm.

Banki z dużą ostrożnością podchodzą do udzielania kredytów – szczególnie dla nowo powstałych firm, które nie mają jeszcze zbyt dużych obrotów. Czy oznacza to więc, że nie mamy szans na wsparcie finansowe od banku? Niekoniecznie, ponieważ niektóre placówki mają specjalną ofertę kredytową dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Znalezienie takiego banku może zająć Ci trochę czasu jednak warto wiedzieć, że istnieją miejsca, które są w stanie pożyczyć pieniądze na start działalności.

Warunki otrzymania kredytu

Każdy bank wymaga od swoich klientów spełnienia kilku warunków przed udzieleniem kredytu. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju produktu finansowego oraz regulaminu banku. W większości przypadków banki wymagają od początkujących przedsiębiorców wpisu do rejestru działalności gospodarczych. Taki dokument potwierdza to, że rzeczywiście posiadamy firmę. Prócz tego należy przygotować dokumenty potwierdzające to, że nie zalegamy z płatnością składek do ZUS-u i US. W przypadku kredytu na start https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/ niezbędne może być zabezpieczenie kredytu np. w postaci hipoteki na nieruchomości. Bank w taki sposób zabezpiecza się przed nieudaną transakcją i utratą pożyczonych środków.

Ostatnim i jednocześnie jednym z najważniejszych dokumentów jest biznesplan. Przedsiębiorca musi opisać w nim, w jaki sposób wyda środki pozyskane z banku. Muszą się też znaleźć tam informacje dotyczące rozwoju firmy i planowanych inwestycji. Warto poświęcić trochę więcej czasu na sporządzenie takiego dokumentu. Dzięki temu zwiększasz swoje szanse na otrzymanie pieniędzy mimo swojego małego stażu w prowadzeniu firmy.

Wysokość kredytu na start

Początkujący przedsiębiorca musi być gotowy na to, że kwota, którą zaproponuje mu bank, może nie być zbyt wysoka. Kwoty kredytu na start dla firm wynoszą zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze można pożyczyć na kilka lat, co pozwala na dostosowanie wysokości rat do możliwości finansowych firmy. Zawsze jest to jednak dodatkowy sposób na finansowanie swoich pomysłów i rozwój biznesu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]