Jak korzystać z języka angielskiego w swoim życiu?

0
1154

Pomyśl o czasie, kiedy byłeś w lokalnej aptece, a zagraniczny turysta potrzebował pomocy w wykupieniu recepty. Aptekarz i turysta zapewne nie mogli zrozumieć siebie nawzajem. Angielski mógłby im znacznie ułatwić konwersację. Ty, jako osoba która zna język angielski, mógłbyś pomóc przetłuamczyć o co chodziło klientowi i nie byłoby żadnych nieporozumień.

Teraz pomyślcie o czasie, kiedy podróżowaliście z rodziną za granicę i nie mogliście mówić w miejscowym języku. Czy kiedykolwiek robiłeś to już wcześniej? To może być trochę przerażające. Być może trzeba będzie znaleźć jakiś przystanek autobusowy lub najbliższą toaletę – szybko! Na szczęście wiele osób na całym świecie mówi po angielsku, więc odrobina angielskiego może rozwiązać Twoje problemy za granicą, niezależnie od kraju, który odwiedzasz. Prawda jest taka, że język angielski używany jest wszędzie i zawsze uda się znaleźć osobę, która zna angielski na tyle dobrze, że pomoże wskazać drogę czy zrobić zamówienie w restauracji.

Pewnego dnia w przyszłości możesz pójść na rozmowę kwalifikacyjną w dużej korporacji i przekonać się, że Twój rozmówca jest rodowitym użytkownikiem języka angielskiego. Nawet jeśli na początku będą chcieli rozmawiać w Twoim ojczystym języku, Twoja ciężka praca, aby nauczyć się angielskiego – międzynarodowego języka biznesu – wkrótce się opłaci. Porozmawiaj z nimi w języku angielskim, aby zademonstrować swoje umiejętności, a oni przekonają się, że możesz być bardzo wartościowym pracownikiem. Zresztą, coraz więcej firm w Polsce prowadzi już rozmowy kwalifikacyjne tylko w języku angielskim. Mamy globalizację – i większość korporacji wywodzi się z zagranicy.

Język angielski jest dopiero trzecim najczęściej używanym językiem przez rodzimych użytkowników. Jeśli jednak policzysz wszystkie osoby, które mówią po angielsku jako drugi, trzeci lub czwarty język, wówczas język angielski jest zdecydowanie najczęściej używanym językiem na świecie, a nauka angielskiego wydaje się najbardziej rozsądną rzeczą jaką możesz w ogóle robić.

Angielski jest naprawdę wszędzie, więc będziesz mógł komunikować się z osobami anglojęzycznymi oraz z osobami posługującymi się językiem EFL (ang. English as a Foreign Language) na całej tej ogromnej planecie. Będziesz pomagać innym, komunikować się z ogromną różnorodnością ludzi oraz pomagać sobie w otwieraniu wszelkiego rodzaju drzwi życiowych.

To jest wspaniałe, prawda? Miejmy nadzieję, że to da Ci odrobinę motywacji do nauki angielskiego już dziś. Teraz, czytaj dalej! Będziemy teraz rozmawiać o wszystkich najważniejszych powodach, dla których powinieneś uczyć się angielskiego. Kiedy już je przeczytasz, będziesz miał motywację na całe życie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]