Prywatne ubezpieczenia zdrowotne

0
1932

Polska jest jednym z krajów, który zapewnia darmową pomoc medyczną w każdym przypadku – niezależnie czy mówimy tutaj o wizycie u pediatry, złamaniu nogi na stoku narciarskim czy też wykryciu nowotworu i konieczności przeprowadzenia chemioterapii połączonej z wycięciem tkanek. Warto mieć jednak na uwadze jednocześnie to, że polski system świadczeń medycznych jest niewydolny i bardzo często na poważniejsze zabiegi będziemy musieli czekać kilka miesięcy, jeżeli nie lat. W jaki sposób możemy sobie pomóc? Czy w przypadku wykrycia u nas poważnych chorób możemy liczyć na jakiekolwiek odszkodowanie?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne


Odpowiedzią na postawione we wstępie pytania są prywatne ubezpieczenia zdrowotne oferowane obecnie niemal przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe funkcjonujące na polskim rynku. W zależności od interesującego nas zakresu ubezpieczenia, możemy znaleźć towarzystwa oferujące zarówno polisy typowo odszkodowawcze za uszczerbek na naszym zdrowiu i wykrycie konkretnych chorób uniemożliwiających dalsza pracę lub normalne funkcjonowanie, jak również polisy będące usługą medycznej pomocy w nagłych wypadkach. Największą popularnością cieszą się jednak ostatnio polisy kompleksowe – obejmujące zarówno kwestie odszkodowawcze, jak i ewentualną pomoc medyczną w prywatnych placówkach medycznych.

Ubezpieczenie zdrowotne – korzyści?


Jakie jednak korzyści daje nam podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym? Nie ulega żadnym wątpliwościom, że złamanie ręki, nogi czy nawet zwichnięcie kostki na pewien czas wyklucza nas z codziennego funkcjonowania i obniża nasz standard życia. O ile w takich przypadkach na wizytę u lekarza i zabieg medyczny czekamy najwyżej kilka godzin w poczekalni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, tak skutki złamania są widoczne przez kilka tygodni. Polisa ubezpieczeniowa ma nam zrekompensować wydatki i starty z tym związane.

Ubezpieczenie zdrowia na wypadek nowotworu


Ubezpieczenie zdrowia na wypadek nowotworu zdobywa ostatnio popularność ze względu na wzrastającą powszechność tych jednostek chorobowych – nie zawsze są one uleczalne, a jednocześnie wiążą się najczęściej z koniecznością zmiany dotychczasowego sposobu życia i uczestniczenia w terapiach medycznych. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu daje nam szansę pozyskania nie tylko środków na szybsze i często efektywniejsze leczenie, ale również może dać zabezpieczenie naszym najbliższym na wypadek naszej śmierci w wyniku choroby.

Ubezpiecz się na wypadek nowotworu!


Podsumowując, czy warto korzystać z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych? Zważywszy na polski system służby zdrowia i częste problemy z dostępem do lekarzy specjalistów oraz zaawansowanych zabiegów medycznych, a także ceny tego typu świadczeń na wolnym rynku, odpowiedź może być tylko jedna – tak. Za dobrą i kompleksową polisę ubezpieczeniową powinniśmy płacić składkę nie większa niż kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a uzyskamy pewność pomocy w razie nagłej potrzeby. Ubezpiecz się na wypadek nowotworu i innych zdarzeń medycznych!

[Głosów:1    Średnia:5/5]