Jak zarobić pieniądze siedząc w domu?

0
1698

Choć wiele osób „psioczy” na swoją pracę, jej brak szybko staje się boleśnie odczuwalny. Osoby uziemione w domu, np. z powodu przewlekłej choroby, wychowywania dziecka czy podeszłego wieku, szybko zaczynają tęsknić za obowiązkami zawodowymi i comiesięcznymi zarobkami. Aby nie zgnuśnieć i przy okazji podreperować budżet, coraz więcej osób pyta w Google: jak zarobić pieniądze siedząc w domu? Jeśli i Ty chcesz pracować we własnych czterech ścianach, mamy dla Ciebie kilka pomysłów.

Pisanie tekstów na zlecenie

pexels-photo-374897Nie, nie namawiamy Cię do zostania sławnym pisarzem – to zbyt niepewny kawałek chleba, w dodatku na pierwsze wynagrodzenie trzeba czekać co najmniej rok. Natomiast jeśli perfekcyjnie władasz językiem polskim (lub obcym), możesz pisać na zlecenie proste lub bardziej zaawansowane teksty. Możliwości masz mnóstwo – od precli i zapleczówek, przez opisy produktów do sklepu internetowego i newslettery, po teksty blogowe i artykuły sponsorowane. Skąd brać zlecenia? Możesz ich szukać w serwisach typu Oferia, Freelanceria czy Useme. Warto przeglądać również ogłoszenia pracy zdalnej na OLX, Gumtree czy Praca.pl. Klientów możesz zdobywać samodzielnie lub pracować za pośrednictwem agencji interaktywnych. Pisanie na zlecenie to obecnie jeden z najlepszych sposobów na to, jak zarobić pieniądze siedząc w domu.

Hazard internetowy

Nie boisz się ryzyka i masz podstawowe źródło zarobku? W takim razie możesz dorabiać przez Internet na zakładach bukmacherskich. Znajdź dyscyplinę, w której czujesz się najpewniej (boks, piłka nożna, skoki narciarskie, żużel, wyścigi konne, koszykówka), a następnie zacznij obstawiać online wyniki bieżących wydarzeń sportowych. Ale jak zarobić pieniądze siedząc w domu, jeśli nie znasz się na sporcie? W takim razie poszukaj bukmachera, który umożliwia typowanie zakładów specjalnych, np. finału Eurowizji, narodzin dziecka pary królewskiej czy… wyboru Papieża. Weź jednak pod uwagę, że Ustawa hazardowa z 2017 r. mocno okroiła rynek bukmacherski w Polsce i do wyboru masz jedynie kilka legalnie działających platform (np. STS, Fortuna, totolotek, forBET), które uzyskały licencję Ministerstwa Finansów.

Marketing Afiliacyjny

Jak zarobić pieniądze siedząc w domu, jeśli nie chcesz ryzykować, a Twój warsztat pisarski pozostawia wiele do życzenia? Możesz zająć się marketingiem afiliacyjnym, czyli jednym z najpopularniejszych sposobów na zarabianie przez Internet. Zajęcie polega na polecaniu produktów i marek za pośrednictwem np. for, blogów i portali społecznościowych. Jeśli inny internauta dokona konwersji z Twojego polecania (np. kupi książkę lub założy konto bankowe), wówczas zarobisz swoją prowizję. Z reguły udział w programach afiliacyjnych (partnerskich) sprowadza się do przesłania reflinku, za pomocą którego Twoi znajomi lub czytelnicy mogą zarejestrować się w sklepie czy złożyć wniosek do banku. Żeby zwiększyć skuteczność swoich działań, warto prowadzić własną stronę (np. blog), na której będziesz dokładnie opisywać dany produkt i dyskretnie polecać go internautom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]