Pomysły na biznes dla młodych bez dużego kapitału

0
2253

Marzy Ci się założenie własnej firmy, ale rodzina twierdzi, że bez wkładu własnego porywasz się z motyką na słońce? Znajomi pukają się w czoło i wysyłają Cię na etat, byś zdobył doświadczenie i stabilne dochody? W takim razie udowodnij im, że każdy może odnieść sukces w pracy na własny rachunek – bez względu na wiek, zasobność kapitału początkowego czy koneksje.

Co przemawia za otwieraniem działalności w młodym wieku? Przede wszystkim determinacja, dzięki której nie załamiesz się po pierwszej porażce i pokonasz wyzwania piętrzące się przed początkującym przedsiębiorcą. Młodość to także niespożyte pokłady energii, która pozwala realizować najbardziej szalone i kreatywne przedsięwzięcia. A oto ciekawe pomysły na biznes dla młodych, bez dużego wkładu własnego i zaawansowanego zaplecza technicznego.

Produkcja i sprzedaż wyrobów rękodzielniczych

business-3188104_1280To propozycja dla młodych ludzi o zdolnościach manualnych, którzy potrafią szyć, majsterkować, zdobić przedmioty różnymi technikami i tworzyć misterne konstrukcje. Oczywiście nie musisz od 10 lat zajmować się lepieniem garnków ani mieć doświadczenia w szyciu ubranek dla zwierząt. Pomysł na biznes dla młodych powinien być świeży, odkrywczy i daleki od banalności. Co ważne, młodzi ludzie to często zapaleni internauci, dla których środowiskiem naturalnym są media społecznościowe i sklepy internetowe. W tej sytuacji założenie własnego e-sklepu z rękodziełem i wypromowanie go w sieci nie będzie stanowiło większego problemu. Ale co możesz sprzedawać? Brzydkie maskotki, żyrandole z łańcuchów rowerowych, ręcznie robione kartki okolicznościowe i zaproszenia ślubne, legowiska dla zwierząt, meble z recyklingu – to wszystko już było, ale Twoja głowa z pewnością wymyśli nowatorski pomysł na biznes.

Niszowe usługi jako pomysł na biznes dla młodych

Postaraj się wypełnić rynkową niszę. Zorientuj się w potrzebach lokalnej społeczności, których jak dotąd nikt nie chciał lub nie odważył się spełnić. Jakie usługi możesz świadczyć? Przeróżne!

Jeśli nie boisz się kontrowersji, możesz sprzątać w bieliźnie albo przekazywać ludziom złe wiadomości dotyczące np. zwolnienia z pracy, zerwania zaręczyn czy rozwodu. Jeśli masz smykałkę do robienia zdjęć i poprawiania ich w Photoshopie, możesz zająć się fotografią produktową, oferować fotki typu food porn na zlecenie blogerów i wydawców książek kucharskich albo zostać… paparazzo, który będzie zarabiał na ciekawych ujęciach celebrytów.

Wolisz spokojniejsze i mniej szalone pomysły na biznes dla młodych? Możesz zostać profesjonalnym opiekunem zwierząt domowych, nianią na telefon albo specjalistą od feng shui. Jeśli mimo wszystko chcesz walczyć konkurencją i świadczyć popularne usługi, możesz założyć firmę sprzątającą. To dobry pomysł na biznes dla młodych, gdyż nie wymaga dużego kapitału ani kwalifikacji. Warto jednak dobrze przemyśleć ofertę i zaproponować klientom coś nietypowego, np. sprzątanie domu po zmarłym, mycie nagrobków, konserwację podłóg drewnianych czy awaryjne sprzątanie po imprezie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]