Portfele elektroniczne – sprawdź czym są i dlaczego warto z nich korzystać

0
1779
Portfele elektroniczne

Digital wallet stał się ekwiwalentem skórzanej portmonetki, w której klienci przechowują swoje środki finansowe. Cyfrowy zamiennik wykorzystywany jest jednak przy transakcjach elektronicznych. Zawiera on wirtualne pieniądze, dane kart płatniczych oraz adresy dostaw klienta.

Zastosowanie

Portfele elektroniczne to serwisy internetowe, pośredniczące w transakcjach. Za ich pomocą można płacić za zakupy w sklepie internetowym itd. W obrębie portfeli funkcjonują systemy Skrill lub Google Pay. Działanie każdego z nich jest nieco inne. W każdym kraju wirtualne portfele podlegają nadzorowi finansowemu. Najpopularniejsze serwisy mają kilkanaście milionów użytkowników. Zaletą portfeli elektronicznych jest anonimowość. Można je wykorzystywać w wirtualnym oraz realnym świecie.

Rodzaje

Na stronie przelewy24.pl znaleźć można informacje na temat różnorodnych systemów w ramach portfeli elektronicznych. PayPal to forma płatności, z której korzysta ponad dwieście milionów użytkowników. Za pomocą systemu można płacić za zakupy w dwudziestu sześciu walutach. Użytkownicy systemu mogą finalizować transakcje za pomocą karty kredytowej lub salda konta w ramach platformy.

Skrill to usługodawca umożliwiający dokonywanie zakupów w trzydziestu pięciu walutach. Użytkownicy systemu mogą doładować konto kartą lub przelewem. Skrill obsługuje środki płatnicze VISA, MasterCard, Dinners Club, JCB, SOLO oraz American Express. YetiPay to nowoczesny moduł stworzony z myślą o właścicielach sklepów internetowych. System mikropłatności świetnie sprawdza się w przypadku zakupów o niewielkiej wartości. Integracja YetiPay jest niezwykle prosta. W ramach systemu można dokonywać również anonimowych płatności. SkyCash to system niezależny od telekomunikacyjnych operatorów. Jego podstawową zaletą jest uniwersalność. Za jego pomocą można dokonywać płatności z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Aplikacja umożliwia zakup biletów lub telefonów na kartę.

Zalety

Każdy z portfeli elektronicznych ma swoje atuty. PayPal jest niezwykle prosty w obsłudze. Użytkownicy doceniają ponadto mobilność systemu. YetiPay jest bardzo bezpiecznym portfelem. Transakcje dokonywane za jego pomocą są monitorowane przez cały dzień. To świetne rozwiązanie dla e-handlowców, mających w swojej ofercie drobne i niedrogie towary.

Digital wallet to wygodny system, który cieszy się uznaniem wielu klientów na całym świecie. Platformy zostały również stworzone z myślą o właścicielach sklepów internetowych. Płatności dokonywane za pomocą e-portfeli są proste, a co najważniejsze, bezpieczne.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]