Praca w domu przez Internet. Jak się z niej utrzymać?

0
1912

Codziennie rano wstajesz, pośpiesznie jesz śniadanie i wsiadasz do auta (lub autobusu), by dotrzeć do pracy, której masz już serdecznie dość. Po ośmiu godzinach wracasz do domu z ulgą i przykrą świadomością, że po krótkim odpoczynku, jutro czeka Cię podobna przeprawa. I tak aż… do emerytury. Jeśli ta wizja Ci nie odpowiada albo chcesz się wyrwać z zatrudnienia na etacie, możesz spróbować swoich sił pracując w domu przez Internet. Czy można się utrzymać działając wyłącznie w sieci? Jak najbardziej, choć wymaga to sporo wysiłku i samozaparcia.

Pomysły na pracę w domu w przez Internet

W jaki sposób można zarabiać w Internecie na tyle duże pieniądze, by możliwe było komfortowe utrzymanie się? Pensję jesteś w stanie wypracować między innymi jako freelancer. Firmy coraz częściej podzlecają zadania takie, jak tworzenie grafik czy pisanie tekstów. Istnieją nawet agencje reklamowe, które mają wyłącznie zdalnych copywriterów!

Sposoby na pracę w domu przez Internet mogą być więc następujące:

  • pisanie tekstów na potrzeby branży SEO lub content marketingu
  • klasyczny copywriting – pisanie tekstów dla agencji reklamowych
  • tworzenie grafik dla firm i agencji
  • poprawianie, naprawianie i tworzenie stron internetowych

Zupełnie innym rodzajem działalności jest tworzenie czegoś od podstaw. Nie musisz wykonywać usług. Zamiast tego możesz produkować – filmy, artykuły czy albumy zdjęciowe. Innymi słowy, możesz zostać blogerem albo vlogerem. Nie jest to łatwe zadanie, ale coraz więcej osób jest w stanie zarobić pokaźne kwoty w ten sposób, dzięki serwisom patronów. Strony takie jak Patreon czy Patronite umożliwiają wpłacanie niewielkich kwot na rzecz wybranych artystów. Jest to jedno z najważniejszych źródeł utrzymania wielu kanałów na YouTube.

pexels-photo-583848Tworzenie własnych treści to dobry sposób na pracę w domu przez Internet z jeszcze jednego powodu – można zarabiać na programach partnerskich. Działa to następująco: zapisujesz się do programu partnerskiego np. banku lub sklepu internetowego. Na swoim blogu umieszczasz odpowiednie linki (możesz je też dodawać w innych miejscach w sieci). Jeśli za pośrednictwem linka (lub przynajmniej po jego uprzednim wyświetleniu), Twój odbiorca dokona zakupu, dostajesz część kwoty, którą zarobił promowany przez Ciebie podmiot.

Metod zarabiania przez Internet jest oczywiście znacznie więcej, więc zachęcamy do kreatywnego myślenia i dalszych poszukiwań.

Nie rzucaj się na zbyt głęboką wodę

Nawet jeśli praca w domu przez Internet wydaje Ci się wymarzoną opcją, zalecamy ostrożne podejście do tego tematu – zwłaszcza jeżeli już masz stałe źródło dochodu. Rzucenie wszystkiego z dnia na dzień i zajęcie się zarobkowaniem w sieci to kuszący scenariusz, ale pamiętaj, że niekoniecznie musi być on zakończony sukcesem. Najpierw zacznij działać dwutorowo, nie rezygnując z aktualnej pracy. Gdy pojawią się pierwsze zyski, a nowe zajęcie będzie Ci odpowiadać, to znaczy, że warto poważnie pomyśleć nad zmianą. Wówczas warto też wziąć pod uwagę założenie własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza jeśli chcesz działać jako usługodawca. Wielu klientów woli otrzymać fakturę VAT niż podpisywać umowy o dzieło lub umowy zlecenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]