Studia Poznań – kierunki i uczelnie

0
1994

Jak na stolicę dużego województwa przystało, Poznań daje dostęp do bardzo szerokiej oferty edukacyjnej. Znajdziesz tu każdy popularny kierunek – od nauk ścisłych po humanistykę. Nie brakuje też kierunków rzadko spotykanych w innych miastach, jak np. kognitywistyka. Jeśli chcesz studiować w Poznaniu na pewno łatwo znajdziesz w tym mieście kierunek odpowiedni dla siebie. Jak ich szukać i które uczelnie warto wybierać?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Najbardziej znaną uczelnią poznańską jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. To duża państwowa uczelnia proponująca pełen wachlarz nauk. Znajdziesz tu Wydział Anglistyki, Biologii, Chemii, Filologii Polskiej i Klasycznej, Fizyki, Historyczny, Matematyki i Informatyki, Nauk Geograficznych i Geologicznych, Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Nauk Społecznych, Neofilologii, Prawa i Administracji, Studiów Edukacyjnych oraz Teologiczny. Zwróć uwagę na to, że są to tylko wydziały dzielące się następnie (w większości przypadków) na katedry, zakłady bądź instytuty, w ramach których wyodrębnia się poszczególne kierunki. Kierunki mają też dodatkowe specjalności. I tak np. na wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej możesz studiować na Instytucie Filologii Polskiej, na kierunku Filologia Polska ze specjalnością edytorską, krytyczno-literacką, medialną, językoznawczą czy nauczycielską. Poznań i kierunki studiów dostępne w tym mieście to prawdziwy ocean możliwości, co pokazuje już sam UAM!

Inne uczelnie publiczne w Poznaniu

poznan-2923222_1280Oczywiście na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza poznańskie studia się nie kończą. Wśród najważniejszych uczelni państwowych wymienić trzeba również Politechnikę Poznańską, która oferuje studia m.in. na Wydziale Architektury, Budowy Maszyn i Zarządzania, Elektrycznym, Fizyki Technicznej, Maszyn Roboczych i Transportu, Technologii Chemicznej oraz Informatyki. To numer jeden w kwestii kształcenia poznańskich inżynierów.

Ciekawe kierunki studiów w Poznaniu znajdziesz także na takich publicznych uczelniach, jak Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Przyszli lekarze powinni natomiast zainteresować się Uniwersytetem Medycznym, a muzycy Akademią Muzyczną. Znany jest również poznański Uniwersytet Artystyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego.

Uczelnie niepubliczne w Poznaniu

W Poznaniu znajdziesz także wiele uczelni niepublicznych, wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim Collegium Da Vinci (dawniej Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa) oraz Wyższa Szkoła Bankowa. Dlaczego właśnie te uczelnie warto wyróżnić? Ponieważ od lat reprezentują one wysoki poziom. Decydując się na studia w Poznaniu, powinieneś wybrać nie tylko odpowiedni kierunek, ale również uczelnię, która swoim autorytetem nada wartość Twojemu tytułowi naukowemu. Niestety wiele uczelni prywatnych nie spełnia tego kryterium.

Osobom, które dopiero zaczynają szukać kierunku studiów w Poznaniu dla siebie podpowiadamy również, że część oferty edukacyjnej na różnych uczelniach jest podoba. Na przykład informatykę można studiować zarówno na Politechnice oraz UAM, a dziennikarstwo m.in. na UAM na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz na Wydziale Filologii Polskiej, w ramach specjalizacji dziennikarskiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]