Kredyt bez zaświadczeń o dochodach, czyli szybka pożyczka bez formalności

0
1712

Pożyczka bez zaświadczeń, pożyczka na dowód, pożyczka bez BIK… Zapewne wiele razy słyszałeś te frazy i zastanawiałeś się, czy faktycznie firmy pożyczkowe są tak hojne wobec osób o niepewnej sytuacji finansowej. Niestety, w praktyce często okazuje się, że firma i tak sprawdza klienta w bazach danych i odmawia udzielenia pożyczki przy złej historii kredytowej. Bywa też tak, że klient musi dostarczyć wyciąg z banku, PIT albo druk ZUS potwierdzający wysokość wynagrodzenia brutto. Dlatego zanim zwrócisz się o wsparcie do firmy pożyczkowej, sprawdź ofertę banków. Może się okazać, że bez problemu dostaniesz kredyt bez zaświadczeń o dochodach, który jest przecież znacznie niżej oprocentowany niż chwilówka czy pożyczka ratalna w parabanku.

Kredyt na dowód dla stałych klientów

pexels-photo-164471Co prawda stałemu klientowi nie zawsze przysługują specjalne przywileje, jednak w tym przypadku rzeczywiście może łatwiej uzyskać kredyt online niż osoba nieznana bankowi. Wnioskując o kredyt w swoim banku (czyli takim, w którym masz ROR), możesz liczyć na wyższe kwoty i szybkie sfinalizowanie procedury – nawet do kilku minut. Dlaczego? Otóż analityk bankowy ma wgląd do Twojego konta, a więc może sprawdzić Twoje dochody, oszczędności i miesięczne wydatki. Na tej podstawie może z dużą dokładnością oszacować ryzyko udzielenia Ci kredytu bez zaświadczeń o dochodach, dlatego jesteś zdecydowanie „bezpieczniejszym” kredytobiorcą niż osoba, którą można sprawdzić jedynie w BIK. Niektóre banki są w stanie pożyczyć swoim klientom nawet ponad 100 tys. złotych, wymagając przy tym jedynie wypełnienia wniosku online.

Jak dostać kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Niemal każdy bank ma w swojej ofercie kredyt na dowód, dostępny dla nowych i stałych klientów. Jednak wysokość takiej szybkiej pożyczki zwykle nie przekracza 25 tys. złotych, najczęściej bank może pożyczyć jedynie kilka tysięcy. Niektóre placówki ograniczają się do prostej procedury – składasz wniosek przez Internet, potwierdzasz dane przelewem weryfikacyjnym i jeszcze tego samego dnia otrzymujesz pieniądze. Zamiast zaświadczenia od pracodawcy banki wymagają oświadczenia klienta, w którym ujawnia wysokość zarobków, dane pracodawcy, rodzaj wykonywanej pracy i warunki zatrudnienia.

Oczywiście oświadczenie powinno być zgodne z prawdą, gdyż bank ma prawo skontaktować się z pracodawcą w celu potwierdzenia podanych przez Ciebie informacji. Nie opłaca się kłamać również z innego powodu – otóż banki obecnie akceptują również inne źródła dochodu (oprócz umowy o pracę). O kredyt z powodzeniem mogą starać się osoby zarabiające na podstawie umowy cywilnoprawnej, czerpiące dochody z wynajmu, właściciele firm oraz emeryci.

Musisz jednak pamiętać, że kredyt bez zaświadczeń o dochodach zawsze wiąże się z weryfikacją klienta w bazie BIK. Jeśli Twoja przeszłość kredytowa budzi zastrzeżenia, możesz spotkać się z odmową banku lub zostać poproszony o dostarczenie innych dokumentów, np. wyciągów z konta, formularza ZUS lub deklaracji podatkowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]