Studia dietetyka – Warszawa. Dlaczego warto studiować dietetykę w stolicy?

0
1992

Studiowanie dietetyki stało się popularne wraz z nastaniem mody na zdrowy styl życia, propagowany przez liczne kanały lifestylowe i słynne trenerki fitness. Co ciekawe, żeby pracować jako dietetyk nie musisz kończyć żadnej uczelni wyższej. Możesz uczyć się w szkole policealnej na kierunku specjalista do spraw dietetyki lub żywienia, ewentualnie ukończyć kursy z tej dziedziny. Z takimi kwalifikacjami możesz założyć działalność gospodarczą i świadczyć usługi poradnictwa żywieniowego. Warto jednak wziąć pod uwagę możliwości, jakie dają tylko studia z dietetyki – Warszawa przyjmie Cię z otwartymi rękoma, zapewniając pracę w specjalistycznych poradniach i placówkach opieki zdrowotnej.

Czy studia z dietetyki są potrzebne?

blueberries-1576409_1280Pomimo panującego „szału” na zgrabną sylwetkę i odchudzanie, wielu dietetyków narzeka na brak ofert pracy w zawodzie. Nic dziwnego – w małych miastach próżno szukać poradni żywieniowych, a i ludzie nie są przyzwyczajeni do korzystania z usług prywatnego dietetyka. I niestety, choć dietetykiem można zostać bez studiów, to jednak brak dyplomu wyższej uczelni może się szybko „zemścić”.

Musisz bowiem wiedzieć, że tylko ukończenie studiów I i II stopnia na kierunku dietetyka zapewnia kompetencje do wykonywania tego zawodu w publicznych placówkach medycznych. Jako absolwent studiów licencjackich lub magisterskich z dietetyki możesz szukać pracy także w państwowych szpitalach, poradniach, klinikach, przychodniach i innych specjalistycznych zakładach opieki zdrowotnej. Nawet studia podyplomowe z dietetyki nie zapewniają takich uprawnień!

Studia dietetyk – Warszawa. Dlaczego warto studiować w stolicy?

Dlaczego polecamy studia z dietetyki w Warszawie? Otóż maturzyści mają tu do wyboru dwie renomowane uczelnie publiczne kształcące na kierunku dietetyka: Warszawski Uniwersytet Medyczny (druga najlepsza uczelnia medyczna w kraju) oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego (najlepsza uczelnia rolnicza). Ponadto na WUM możesz również uzupełnić swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych na kierunku dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych. Jeśli zabraknie Ci punktów na maturze, w Warszawie możesz studiować dietetykę aż na pięciu uczelniach niepublicznych, w tym w Wyższej Szkole Rehabilitacji oraz Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia.

Zapewne interesuje Cię kariera, jaką zapewnią Ci studia z dietetyki – Warszawa to najlepsze miejsce na rozpoczęcie pracy w tym zawodzie. Swoje CV możesz rozesłać do niezliczonych placówek medycznych, a także poradni specjalizujących się w leczeniu otyłości i zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia). Ponadto w Warszawie bez problemu znajdziesz pracę w zakładach produkcji spożywczej czy organizacjach konsumenckich. Nie brakuje tutaj również klubów sportowych, w których możesz zająć się układaniem diet sportowców. Biorąc pod uwagę środowisko zamieszkujące Warszawę (aktorzy, muzycy, modelki, prezenterzy telewizyjni, trenerzy fitness), będzie to również wymarzone miejsce do założenia własnej poradni dietetycznej.

[Głosów:3    Średnia:2/5]