Czemu Excel jest tak pożądany przez pracodawców?

0
2404
Czemu Excel jest tak pożądany przez pracodawców?

Przy przeszukiwaniu ogłoszeń o pracę w wielu z nich można spotkać się z wymogiem znajomości pakietu Office. Wśród nich pracodawcy wskazują często na oprogramowanie Excel. Dlaczego jest ono tak pożądane?

W wielu firmach program Excel od Microsoft jest jednym z podstawowych narzędzi w codziennej pracy. Jest to naprawdę wszechstronne i elastyczne narzędzie, które daje ogromne możliwości, aby w ten sposób przyspieszyć i ułatwić swoją pracę. Stanowi on atrakcyjną cenowo alternatywę dla rozbudowanych systemów informatycznych business intelligence (BI).

Excel bazuje na arkuszach kalkulacyjnych. Dzięki wielu funkcjom możliwe jest tworzenie razem z nim różnego rodzaju dokumentów, które pomocne są w prowadzeniu firmy, a także podejmowaniu kluczowych decyzji.

Jakie są możliwości programu Excel?

  • przygotowywanie zestawień
  • tworzenie raportów i analiz
  • graficzna prezentacja danych jako wykresy i diagramy
  • sporządzanie formularzy
  • obliczenia za pomocą różnych funkcji

Oczywiście, to tylko kilka przykładowych funkcji Excela. Program ten, w miarę rozwoju, otrzymuje coraz to nowe możliwości, które powodują, że sporządzanie dokumentacji jest znacznie prostsze. Aby jednak w pełni móc wykorzystać jego potencjał, konieczne jest poznanie go dogłębnie. W jaki sposób można to zrobić?

Jak nauczyć się Excela?

Excel jest programem posiadającym szeroką gamę funkcji. Aby nauczyć się jego obsługi, można skorzystać ze specjalnych kursów dostępnych on-line oraz organizowanych stacjonarnie. Szkolenia z Excela dostępne są też całkowicie za darmo, ale wtedy, gdy liczy się skuteczność, warto zdecydować się na te płatne, znacznie bogatsze w informacje i dające możliwość konsultacji ze specjalistami.

Stacjonarne szkolenia z Excela organizowane są dzisiaj w całej Polsce. Jeśli szukasz szkolenia w dużych miastach, na przykład takich jak Gdańsk, Kraków, Wrocław, Warszawa, sprawdź Hintmine – firmy szkoleniowej posiadającej wieloletnie doświadczenie w realizacji szkoleń stacjonarnych otwartych i zamkniętych. Więcej informacji o szkoleniach od Hintmine, w tym aktualne terminy, znaleźć można na stronie internetowej firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]