W co warto wyposażyć swoich pracowników?

0
2262
W co warto wyposażyć swoich pracowników?

Zatrudnienie pracownika oznacza dla firmy dodatkowe koszty, które są z drugiej strony przekuwane na jej zysk. Wybranie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko to podstawa, ale nie można zapominać również o tym, aby wyposażyć go we wszystko to, co potrzebne do realizacji obowiązków.

Wyposażenie pracownika zależne jest przede wszystkim od danego stanowiska pracy oraz od związanych z nim wymagań oraz zagrożeń. W związku z tym inne wyposażenie będzie potrzebne dla pracownika biurowego, a inne dla pracownika na budowie czy w handlu.

Biurko lub inne stanowisko pracy, odzież ochronna w związku z wymaganiami BHP, sprzęt komputerowy, telefon czy tablet – to dzisiaj podstawowe wyposażenie pracownika, które, naturalnie, może być też indywidualnie dopasowane w zależności od wymagań branży. Jako że mobilność pracowników jest dzisiaj coraz większa, to właśnie odpowiednie wyposażenie w urządzenia mobilne jest dzisiaj tak popularne – w końcu nie jest ważne, gdzie pracownik obecnie się znajduje, ale to, jak wykonuje swoją pracę, która także czasami nie może być realizowana na jednym stanowisku i wymaga kontaktu z klientami i kontrahentami.

Operatorzy telefonii komórkowej wychodzą naprzeciwko potrzebom biznesu i oferują specjalne rozwiązania w zakresie mobilnego internetu oraz dostarczają potrzebne urządzenia przeznaczone do korzystania z niego w pełni. Firmowy smartfon i laptop nie są już niczym dziwnym, a bardzo często dołącza do nich także tablet.

Jednak sam sprzęt i odpowiedni pakiet internetu mobilnego to jeszcze nie wszystko, z czego można skorzystać. Do dyspozycji są również specjalne narzędzia, których celem jest wspieranie mobilnej pracy pracowników. Wśród nich znajduje się MDM, czyli Mobile Device Management – specjalistyczne oprogramowanie służące do zarządzania urządzeniami przenośnymi sposób zdalny.

Z wykorzystaniem MDM firmy mogą objąć kontrolę nad urządzeniami takimi jak smartfony, tablety oraz laptopy pracowników. W ten sposób mogą nadzorować wykorzystywane na nich aplikacje, mogą je lokalizować, zabezpieczać wrażliwe dane, a także zintegrować je z innego rodzaju oprogramowaniem używanym w firmie w szerszym kontekście EMM (Enterprise Mobility Management).

[Głosów:1    Średnia:5/5]