Czy skrzyniopalety nie z drewna są opłacalne?

0
1886

Choć skrzyniopalety plastikowe są zdecydowanie droższe niż te wykonane z drewna, to jednak cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego są lepsze? Dlaczego warto w nie inwestować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części tekstu.

Powodów tego, że plastikowe kisteny są lepsze jest wiele. Przede wszystkim to, że są zdecydowanie bardziej higieniczne. Ich higieniczność objawia się głównie w tym, że z łatwością można je czyścić. Skrzyniopalety plastikowe nie reagują na żadne kwasy czy zasady. Można je dowolnie obmywać i środkami chemicznymi, i detergentami dezynfekującymi, i zwykłą wodą z mydłem. Są odporne na ścieranie i nie wchodzą w reakcje z żadnymi wyrobami, które będą umieszczone w ich wnętrzu (również w żaden sposób nie wpływają na żywność).

Skrzyniopalety świetnie sprawdzają się w branży spożywczej, gdyż można w nich przechowywać i owoce, i warzywa, i mięso, i nabiał, i wiele, wiele innych produktów. Przechowywanie może odbywać się także w chłodniach, gdyż tworzywo sztuczne jest odporne na różnorodne warunki atmosferyczne – i to jest kolejny powód, który przemawia za potwierdzeniem tezy, iż kisteny z plastiku są lepsze od drewnianych.

Skrzyniopalety plastikowe są również lepsze pod względem ich wytrzymałości. Co to oznacza? Otóż to, że w stosach są w stanie udźwignąć nawet 600 kilogramów bez obawy, że coś pęknie bądź, że konstrukcja skrzyniopalety się naruszy. Nie ma prawa tutaj coś takiego się stać. Dobrej jakości skrzyniopaleta, a taką można zakupić u producenta – Schoeller Allibert , jest solidnie wykonana, dopracowana w każdym szczególe. Może posłużyć blisko 10 lat bez żadnego szwanku.

Kisteny – dlaczego warto w nie inwestować?

Powyżej wymienione pozycje przemawiają za tym, by kupować skrzyniopalety plastikowe. Jednak czy tylko te cechy nakłaniają do inwestycji? Nie tylko! Jest jeszcze kwestia środowiska.

To, że o środowisko dbać należy, wiadomo. Jednak czy przedsiębiorca kupujący kolejne skrzyniopalety drewniane zastanawia się, ile drzew wyciął w taki sposób już w swoim życiu? O tym nikt nie myśli. Nikt – prócz producenta skrzynek i palet z plastiku. To on stawia na ochronę środowiska. To on chce, by skrzyniopalety służyły latami. To on chce, by zużyte (na przykład połamane) palety oddawać do ponownej obróbki cieplnej i formułowania nowego przedmiotu. Wreszcie to on chce, by przedsiębiorcy byli bardziej Eko i bardziej dostrzegali problem zbyt dużej wycinki drzew. Przecież – skoro jest materiał, który nie wymaga wycinki drzew a jest tak samo dobry, a nawet lepszy – to dlaczego by z niego rezygnować?

Należy iść z duchem czasu. Stawiać na nowoczesność, innowacyjność. Tylko w taki sposób każdy będzie zadowolonym przedsiębiorcą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]