Jak pomnożyć pieniądze bez większego wysiłku?

0
2586

Kto nie ma pieniędzy, ten kombinuje, jak je zdobyć. Kto ma pieniądze, ten chce je pomnożyć. Jeśli zaliczasz się do drugiej grupy, zapewne przychodzą Ci do głowy różne pomysły na cudowne rozmnożenie oszczędności. Lokaty dają pewny, ale niezbyt imponujący zysk. Z kolei inwestycje na giełdzie wymagają podjęcia większego lub mniejszego ryzyka. A może zainwestować w swój lub cudzy biznes? Jeśli nadal się zastanawiasz, jak pomnożyć pieniądze, najprawdopodobniej coś powstrzymuje Cię przed ulokowaniem kapitału. Być może rodzina zniechęca Cię do odważnych ruchów, albo sam nie chcesz rozstawać się ze swoimi oszczędnościami. A możesz ciągle szukasz najlepszej dla siebie inwestycji? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka rad, jak pomnożyć pieniądze w prosty i mało wymagający sposób.

Inteligentne zarabianie na lokatach

money-1428594_1280 (1)To najlepsze rozwiązanie na pomnażanie pieniędzy, jeśli nie chcesz ponosić zbędnego ryzyka. Musisz jedynie zmienić myślenie o lokatach jak o produkcie oszczędnościowym i zacznij postrzegać je w kategoriach inwestycji. Przede wszystkim na bieżąco śledź rankingi najlepszych lokat i wybieraj tylko te, które przyniosą Ci największy zysk. Przy okazji zwróć uwagę, czy możesz otworzyć wybrane lokaty przez Internet i bez posiadania konta w danym banku – w końcu wycieczka do banku czy kolejny rachunek to dodatkowe koszty i sporo zachodu, a tego chcesz przecież uniknąć. Ponadto zanim założysz lokatę skorzystaj z internetowego kalkulatora do obliczania zysku z lokat, w ten sposób łatwo sprawdzisz np. czy bardziej opłaca się założyć dwie lokaty kwartalne czy jedną półroczną.

Jak pomnożyć pieniądze za pomocą… pożyczki

Serwis pożyczek społecznościowych to nowe rozwiązanie, które pozwoli Ci pomnażać pieniądze w bardzo prosty sposób. Ktoś rejestruje się na portalu i zgłasza potrzebę pożyczki na konkretną kwotę, z określonym terminem spłaty i na akceptowalny procent. Ty rejestrujesz się jako wierzyciel i odpowiadasz na ogłoszenie osób, które chętnie pożyczą od Ciebie pieniądze. Obie strony mogą negocjować warunki pożyczki, natomiast portal pobiera prowizję od pożyczkobiorcy i czuwa nad prawidłowym przebiegiem transakcji. Aby zminimalizować ryzyko niewypłacalności, warto wybierać serwisy z gwarancją spłaty zadłużenia.

Fundusze inwestycyjne – zero pracy, ale maksimum ryzyka

Jak pomnożyć pieniądze bez wychodzenia z domu, studiowania poradników o inwestowaniu czy wielogodzinnego wpatrywania się w indeksy na giełdzie? Otóż wystarczy podjąć współpracę z funduszem inwestycyjnym, który będzie inwestował za Ciebie w akcje, obligacje lub aktywa mieszane. Nie musisz znać się na giełdzie, wystarczy dokonać przelewu na konto w funduszu, po czym zlecić inwestowanie profesjonalistom. Na początek możesz skorzystać z usług banku, który obsługuje Twoje konto osobiste – tym samym przelewy pomiędzy funduszem, a Twoim rachunkiem będą odbywały się w  czasie rzeczywistym, bez dodatkowych opłat. Ale uważaj, fundusze inwestycyjne to łatwy sposób na pomnażanie pieniędzy, ale i… utratę oszczędności.

[Głosów:1    Średnia:1/5]