Pomoc przy kredycie hipotecznym – kiedy jest konieczna?

0
723
Pomoc przy kredycie hipotecznym

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób finansuje zakup nieruchomości za pomocą środków pochodzących z kredytu hipotecznego. Tego rodzaju zobowiązania udzielają jedynie banki, które przed podjęciem decyzji zawsze sprawdzają zdolność kredytową swojego potencjalnego klienta. Niemniej jednak sama procedura ubiegania się o kredyt jest nie tylko czasochłonna, ale i stresująca. Warto więc skorzystać z usług doradcy kredytowego, który zapewnia pomoc przy kredycie hipotecznym.

Kredyt hipoteczny – dla kogo?

Kredyt hipoteczny mogą otrzymać jedynie osoby, które wykazują się dobrą zdolnością kredytową. Do jej oceny brane są pod uwagę: źródło dochodów oraz ich wysokość, historia kredytowa, ilość osób będących na utrzymaniu kredytobiorcy, pozostałe zobowiązania finansowe, które jeszcze nie zostały spłacone. Banki co prawda nie ujawniają, w jaki dokładnie sposób dokonują oceny zdolności kredytowej, niemniej jednak doradcy kredytowi znają mniej więcej narzędzia, jakimi dysponują analitycy. Z tego też względu mogą wstępnie ocenić zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem wniosku do banku. Co więcej, mogą oni pomóc nieco ją poprawić, co znacznie zwiększy szansę na uzyskanie kredytu. Pomoc z kredytem hipotecznym opiera się również na właściwym doborze oferty kredytowej. Nie jest tajemnicą, że nie każda oferta jest skierowana do każdego rodzaju klienta. Doradca kredytowy pomoże wybrać odpowiednią, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Formalności i zmiany

Osoby, które chcą uzyskać kredyt hipoteczny, zobowiązane są do dopełnienia wielu formalności. Podstawowym ich obowiązkiem jest oczywiście złożenie kompletnego wniosku kredytowego, wraz z całą, niezbędną dokumentacją. Warto zwrócić szczególną uwagę na kompletność dokumentacji, bowiem w przypadku jakichkolwiek braków bank będzie wzywał do ich uzupełnienia. To zaś znacznie wydłuża procedurę oceny zdolności kredytowej, która i tak trwa zwykle około miesiąca. Doradca kredytowy sprawdzi kompletność dokumentów, które przygotowaliśmy dla banku. Podpowie też, czy znajdują się w nich wszystkie informacje, które są przez daną instytucję wymagane. Dlaczego jeszcze warto udać się do doradcy kredytowego? Ponieważ rynek kredytów hipotecznych jest bardzo zmienny i dynamiczny. Zasady, które obowiązywały na nim jeszcze rok temu, dziś już mogą nie mieć racji bytu. W gąszczu zmian zwykle ciężko odnaleźć się osobom, które nie mają specjalistycznej wiedzy. Tymczasem okazuje się, że bardzo często porada, która została przez doradcę udzielona kilka miesięcy temu, dziś jest już nieaktualna. To samo dotyczy artykułów, które są publikowane w internecie czy w prasie, a dotyczą kredytów hipotecznych. Najlepszym źródłem wiedzy o panującej na rynku sytuacji jest więc doradca kredytowy, który musi być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Warto więc skorzystać z jego pomocy, mając przy tym na uwadze, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat. Musimy więc wybrać właściwą ofertę, dzięki której nasza współpraca z bankiem będzie układała się pomyślnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]