Najtańszy kredyt gotówkowy – jak wybrać dobrą ofertę?

0
1545

Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na sfinansowanie dowolnego celu. Podobnie jak większość Polaków, możesz wydać pożyczkę na wakacje, samochód albo remont mieszkania. Niektórzy biorą kredyt konsumencki na rozruch działalności, gdyż nowi przedsiębiorcy mają spore trudności w otrzymaniu kredytu na firmę. Inni biorą pożyczkę na spłatę długów albo bieżące wydatki w czasie kryzysu finansowego. Jednak niezależnie od celu, na jaki chcesz przeznaczyć dodatkowe pieniądze, zapewne interesuje Cię najtańszy kredyt gotówkowy. Podpowiadamy zatem, na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Najtańszy kredyt gotówkowy – ranking

money-1395271_1280Oferty banków zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego nie warto sugerować się radami znajomych, którzy brali pożyczkę 2-3 miesiące temu. Wystarczy sprawdzić aktualny ranking kredytów gotówkowych, publikowany co miesiąc na rozmaitych stronach internetowych. Im bardziej rozbudowane zestawienie, tym lepiej. Ilość informacji świadczy o zaangażowaniu jego twórców i rzetelności opracowania.

Znalazłeś ranking, który podaje jedynie oprocentowanie, prowizję i zakres kwot, a porównanie dotyczy zaledwie kilku banków? Z dużym prawdopodobieństwem zestawienie ma służyć promocji konkretnego banku, a jego autor otrzymuje gratyfikację za każdy kredyt udzielony z jego polecenia. Oczywiście również profesjonalne rankingi mogą zawierać odnośniki do kredytu z polecenia – dotyczy to zwłaszcza zestawień publikowanych przez blogerów finansowych. Niemniej, dobry ranking nie skupia się na promocji, ale prezentuje kilkanaście ofert i zawiera wszystkie przydatne informacje. Najtańszy kredyt gotówkowy jest umieszczony z reguły na samej górze, a im niżej w zestawieniu, tym słabsze warunki spłaty.

Najlepszy kredyt gotówkowy – jaki bank?

Jeśli kredyt gotówkowy to dla Ciebie czarna magia, masz prawo poczuć się zagubiony w obliczu agresywnych promocji i systematycznie zmieniających się ofert. Nic dziwnego zatem, że wielu początkowych kredytobiorców „ulega” bankowi, który prowadzi ich rachunek osobisty bądź firmowy. Wszak stałemu klientowi bank powinien udzielić kredytu na preferencyjnych warunkach. W dodatku procedury są prostsze, gdyż bank ma wszystkie dane, dostęp do historii konta, zna przychody i wydatki.

Owszem – stali klienci często mogą dostać kredyt gotówkowy przez Internet, w ciągu zaledwie kilku minut od wpłynięcia wniosku. Taka pożyczka od razu podreperuje domowy budżet, ponadto klient nie musi donosić zaświadczeń o dochodach czy wyciągów bankowych. Ale czy w ten sposób masz szansę na najtańszy kredyt gotówkowy? Nie zawsze. Zdarza się, że najwyższe miejsce w rankingu zajmuje bank, który oferuje kredyt wyłącznie dla nowych klientów. Jak zatem znaleźć korzystny kredyt? Otóż najpierw porównaj RRSO w rankingu, a następnie przeczytaj dodatkowe informacje o pożyczce. Może się bowiem okazać, że najtańszy kredyt gotówkowy wcale nie jest synonimem najlepszego, gdyż wymaga otwarcia rachunku osobistego (płatnego), poręczycieli, zaświadczeń, a nie oferuje np. wakacji kredytowych czy karencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]