Najlepsza pożyczka gotówkowa – ranking prawdę Ci powie

0
1683

Pożyczka gotówkowa na cele konsumpcyjne to jeden z najpopularniejszych sposobów na podreperowanie rodzinnych finansów. Wiele osób woli w ten sposób sfinansować np. remont lub zakup samochodu, niż odkładać pieniądze przez kilkanaście miesięcy. Kredyt trzeba spłacić, natomiast oszczędności łatwo topnieją w obliczu świątecznych promocji, rozrzutności czy nadprogramowych wydatków. Jednak aby bankowy „zastrzyk gotówki” był mniej bolesny, warto poświęcić chwilę na porównanie ofert z kilkunastu różnych instytucji. Jeśli będziesz polegać na banku, który prowadzi Twój rachunek osobisty, mogą Cię ominąć ciekawe promocje i kredyty na o wiele bardziej preferencyjnych warunkach. Sprawdź zatem najnowszy ranking pożyczek gotówkowych i wybierz produkt najlepiej dopasowany do Twojego portfela.

Porównanie pożyczek gotówkowych – weź pod uwagę wskaźnik RRSO

money-making-3080795_1280Masz do porównania dwie oferty: bank A zapewnia oprocentowanie kredytu na poziomie 5,99%, natomiast w banku B oprocentowanie wynosi 4,99%. Który bank wybierzesz? Zdrowy rozsądek sugeruje bank B, w którym kredyt jest tańszy o cały 1%. Jednak to nie najlepsza pożyczka gotówkowa – ranking wyraźnie wskazuje, że to bank A plasuje się na wyższej pozycji. Okazuje się, że kredyt w banku B jest obarczony prawie o 4% wyższą prowizją niż kredyt banku A, dlatego wskaźnik RRSO jest korzystniejszy dla banku A. Niższy wskaźnik RRSO oznacza niższą ratę i w konsekwencji niższą kwotę do spłaty, co daje bankowi A wyższą pozycję w rankingu.

Porównywanie wyłącznie oprocentowania mija się z celem, gdyż bank może zachęcać niższą stopą procentową, a jednocześnie wymagać wysokiej prowizji i ubezpieczenia. Dla klienta najważniejszy jest wskaźnik RRSO, w którym zawierają się wszystkie koszty pożyczki, mające wpływ na wysokość raty i ostateczną kwotę do spłacenia. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to miernik uniwersalny i obowiązkowy, obliczany w jednakowy sposób dla każdego banku, SKOK-u czy też innej instytucji – co znacznie ułatwia porównywanie różnych pożyczek na rynku.

Najtańsza pożyczka gotówkowa – ranking internetowy jako wiarygodne źródło informacji

the-dollar-3125419_1280Rankingi kredytów bankowych są tworzone w okresach miesięcznych, dlatego znalezienie aktualnej oferty to kwestia jednego kliknięcia. Tabele są proste i czytelne, a zarazem dostarczają wszystkich niezbędnych informacji. Zestawienie bierze pod uwagę trzy najważniejsze czynniki: całkowitą kwotę do spłaty, wysokość raty, oprocentowanie i wskaźnik RRSO.

W rankingu możesz również zapoznać się ze szczegółami danej pożyczki – ile wynosi prowizja, czy bank wymaga ubezpieczenia kredytu, czy oferta jest dostępna dla nowych klientów, czy można dostać kredyt online, jak wygląda przykład reprezentatywny, czy bank wymaga poręczyciela etc. Ranking pożyczek gotówkowych dostarczy Ci także ciekawych informacji  o promocjach, takich jak gwarancja najniższego oprocentowania, wakacje kredytowe, możliwość negocjacji stopy procentowej czy uzyskania większej kwoty kredytu w parze z bliską osobą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]