Praca w Anglii dla par. Gdzie pracować we dwoje?

0
1685

Dla wielu osób wyjazd do Anglii za pracą to bardzo stresujące przeżycie. Byłoby świetnie mieć w tak trudnym momencie kogoś bliskiego przy sobie, najlepiej przez cały czas. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka pracy w Anglii dla par. Zatrudniający oraz pośrednictwa pracy również wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, więc w sieci regularnie pojawiają się ogłoszenia skierowane właśnie dla dwójki osób. Na jakie stanowiska można się załapać w ten sposób? Oto przykładowe, często spotykane zajęcia:

Praca przy produkcji sprzętu elektronicznego

london-street-phone-cabin-163037Praca tego rodzaju może być typowym zajęciem przy taśmie lub polegać na wykonywaniu bardziej złożonego montażu. Produkcja takich sprzętów podzielona jest na kilka etapów, a każda grupa pracowników wykonuje kolejny z nich. Na początku oczywiście zostaniecie poinstruowani co dokładnie macie robić. Praca w Anglii dla par przy produkcji może też obejmować kontrolowanie sprzętów, które już zostały zmontowane oraz pakowanie ich do kartonów, w których powędrują do sklepów.

Co ważne, takie zajęcie często nie wymaga znajomości języka, niemniej osoby, które potrafią mówić po angielsku mogą liczyć na wyższą pensję. Praca na produkcji pozwoli Ci na osiągniecie zarobków około 9-10 funtów na godzinę brutto.

Stanowisko przy produkcji wydaje się bardzo proste i dosłownie dla każdego, ale nie jest to do końca prawda. Przede wszystkim trzeba umieć działać sprawnie i precyzyjnie wykonywać czynności manualne.

Praca dla par w Anglii przy wykładaniu towaru

Jeśli interesuje Cię praca dla par, możesz zwrócić uwagę także na ogłoszenia dotyczące wykładania towaru. Do Twoich (a właściwie Waszych) obowiązków będzie należało rozkładanie produktów na półki, odbieranie i rozładowywanie dostaw, inwentaryzacja towaru oraz metkowanie.

To również typowa praca fizyczna, w której trzeba wykazać nieco zaangażowania i energii. Pamiętaj, że kartony z niektórymi towarami mogą trochę ważyć, więc musisz się przygotować na dość duży wysiłek fizyczny.

Za taką pracę można otrzymać około 8-9 funtów na godzinę brutto.

Praca przy sprzątaniu domów

Amerykanie kojarzą Polaków głównie ze sprzątaniem domów, a w Anglii jest sporo ofert tego rodzaju. Część jest promowana jako praca dla par. Co ważne, sprzątanie może odbywać się w zespołach dwuosobowych, więc po prostu razem z Twoją drugą połówką czy znajomym/znajomą będziecie odwiedzać kolejne posesje i wykonywać podstawowe prace porządkowe, takie jak ścieranie kurzu, czyszczenie dywanów, odkurzanie, pranie czy prasowanie. W zajęciu tym przyda się znajomość języka angielskiego.

Przy sprzątaniu domów można zarobić około 7-8 funtów na godzinę brutto.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

To że dane ogłoszenia o pracę dla par zapewniają dobre zarobki nie oznacza jeszcze, że warto zainteresować się tym stanowiskiem. Zwróć uwagę również na takie elementy, jak:

  • bezpłatne ubezpieczenie NNW
  • opłaty za rekrutację
  • częstotliwość wypłat
  • pomoc w formalnościami (w tym z uzyskaniem NIN i założeniem konta)
  • dostępność i ewentualne opłaty za zakwaterowanie
[Głosów:0    Średnia:0/5]