Pożyczka od osoby prywatnej – szybkie pieniądze, bez BIK i weryfikacji dochodów

0
1762

Jeśli mówimy o pożyczkach prywatnych, zazwyczaj mamy na myśli pomoc finansową uzyskaną od rodziny, przyjaciół czy znajomych z pracy. Takie pożyczki – choć tanie i łatwe w realizacji, mogą przynieść więcej kłopotów niż pożytku. Wypominanie długu, unikanie „wierzyciela”, problemy z wyegzekwowaniem spłaty czy wytworzenie krępującej zależności często doprowadza do zerwania relacji w rodzinie czy w kręgu znajomych. Jednak w dobie Internetu pożyczka od osoby prywatnej jest mniej kłopotliwa – możemy pożyczyć pieniądze od obcych, nie angażując bliskich w swoją trudną sytuację finansową.

Pożyczka od osoby prywatnej na portalu pożyczek społecznościowych

euro-427528_1280 (1)Pożyczki społecznościowe to nowa propozycja na rynku usług finansowych, zupełnie różna od ofert banków, parabanków i firm pożyczkowych. Działanie serwisu polega na pośrednictwie pomiędzy pożyczkobiorcami i wierzycielami. Osoby dysponujące kapitałem mogą pożyczać swoje pieniądze, uzgadniając z dłużnikiem oprocentowanie pożyczki i termin spłaty.

W ten sposób można wypracować zysk sięgający nawet 10% rocznie, zatem pożyczki społecznościowe mogą być łakomym kąskiem dla inwestorów. O bezpieczeństwo transakcji dba pośrednik, a najlepsze serwisy zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy w razie problemów z wyegzekwowaniem długu.

Pożyczka od osoby prywatnej jest korzystna również z punktu widzenia pożyczkobiorcy – to rozwiązanie znacznie tańsze niż korzystanie z usług parabanków i  instytucji pozabankowych. Natomiast w porównaniu do kredytów bankowych pożyczki społecznościowe są znacznie łatwiej dostępne, także dla osób zadłużonych i bez stałego dochodu. Ponadto obie strony transakcji mogą negocjować warunki umowy, obniżając oprocentowanie lub wydłużając termin spłaty.

Pożyczki społecznościowe od osób prywatnych – kto na nich skorzysta?

Na portalu pożyczek społecznościowych można otrzymać pieniądze niemal na wszystko – na wydatki bieżące, spłatę długów, remont czy zakup samochodu, a nawet na rozwój firmy.

Pożyczka od osoby prywatnej często jest jedynym rozwiązaniem dla nowopowstających przedsiębiorstw, które nie mogą liczyć na dotacje czy kredyt z banku. Takie serwisy czasami nie sprawdzają rejestru dłużników, dlatego pożyczka jest dostępna także dla osób z zajęciem komorniczym czy niekorzystną historią kredytową. Serwis może nie wymagać również zaświadczenia z pracy czy oświadczenia, dlatego pożyczkę mogą dostać także freelancerzy, osoby o niskich dochodach czy osoby utrzymujące się z zasiłków.

Pożyczka od osoby prywatnej bez pośredników

W sieci nie brakuje również propozycji od osób prywatnych, które chcą na własną odpowiedzialność pożyczać pieniądze obcym osobom. Pożyczka bez pośredników może być tańsza, jednak ryzyko oszustwa czy wyłudzenia jest bardzo wysokie. Taka transakcja budzi wiele wątpliwości, a warunki uzyskania pożyczki mogą być bardzo niekorzystne dla pożyczkobiorcy. Decydując się na pożyczanie pieniędzy od obcej osoby, nie mam pewności, z kim mamy do czynienia i w jaki sposób wierzyciel będzie egzekwował długi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]