Polskie prawo bankowe jasno formułuje, kto może dostać kredyt. Dlatego też banki dobrze trzymają się tych zasad, często rezygnując z wypłaty kredytu. W przypadku chwilówek prawo nie jest aż tak restrykcyjne. Głównie dlatego, że to sam pożyczkodawca decyduje, czy udziela zobowiązania czy też nie.
Czy dowód tożsamości wystarczy?
Stwierdzenie, że pożyczki są dostępne wyłącznie w oparciu o dowód tożsamości, nie jest do końca prawdą. Owszem, w niektórych przypadkach takie sytuacje mają miejsce. Zwłaszcza, jeśli Klient jest znany wierzycielowi i ma u niego dobrą opinię. Jeśli jednak osoba ta nie jest do końca znana i nie ma dobrej opinii, w grę wchodzą inne czynniki o których często nie mamy pojęcia.
Zdolność finansowa – jak najbardziej!
Pożyczki pozabankowe są wbrew pozorom udzielane również na podstawie danych od stosownych biur. Warto jednak zaznaczyć, że firmy pożyczkowe nie muszą się tymi danymi sugerować. Pożyczki pozabankowe mogą być udostępniane, np. tym osobom, co do których BIK wyraził negatywną opinię. Więcej na ten temat znajdą Państwo na stronie: soskredyt.pl
Kto więc może dostać szybką pożyczkę?
1. Osoba, która ma stosowne dochody i nie ma negatywnego BIK (choć w wielu przypadkach negatywne BIK nie ma aż takiego znaczenia).
2. Osoba, która posiada zobowiązania finansowe, wykluczające w wielu przypadkach uzyskanie kredytu bankowego (oczywiście w rozsądnej wysokości).
3. Każdy, kto przedstawi dokument tożsamości i – w rzadkich przypadkach – zaświadczenie o dochodach (o ile wysokość dochodów będzie wystarczająca). Pożyczka nie wymaga przestrzegania aż tylu formalności, jak na przykład kredyt bankowy.
Podsumowując, warunki uzyskania kredytu są o wiele trudniejsze dla zwykłego człowieka, niż w przypadku pożyczki pozabankowej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć, wchodząc na forum pożyczkowe.