Na jakich zasadach możesz wziąć kredyt pocztowy?

0
1629

Bank Pocztowy to szczególny przykład instytucji bankowej, której akcjonariuszami są spółka Skarbu Państwa Poczta Polska SA oraz największy bank w Polsce Bank PKO BP. Do największych zalet banku należy niewątpliwie fakt, że można skorzystać z jego usług w każdym urzędzie pocztowym, a w rezultacie jest dostępny w każdej większej miejscowości. Co więcej, obsługą klientów zajmują się także listonosze, którzy mogą dostarczyć pieniądze i dokumenty prosto do domu. W tym wpisie sprawdzimy, jaki kredyt pocztowy może zaproponować nam „pani w okienku”.

Kredyt Pocztowy – kredyt na dowolny cel, gotówka w tym samym dniu

letter-1533075_1280To sztandarowy produkt Banku Pocztowego, dzięki któremu możesz uzyskać do 200 tysięcy złotych na dowolny cel – remont, wycieczkę, zakup samochodu czy spłatę zadłużeń. Maksymalny okres kredytowania wynosi aż 120 miesięcy, dzięki czemu możesz spłacać zadłużenie w niskich ratach przez 10 lat! Wprawdzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) nie należy do najniższych (13,46%), jednak wielu klientów zapewne skusi fakt, że wypłata gotówki może odbyć się od ręki, w dniu złożenia wniosku. Ponadto kredyt pocztowy umożliwia otrzymanie 20 tys. złotych bez zgody żony czy męża, a także zawarcie umowy kredytowej wspólnie z inną osobą, która nie jest współmałżonkiem.

Kredyt pocztowy odnawialny – korzystasz kiedy chcesz

Bank pocztowy oferuje także kredyt odnawialny powiązany z rachunkiem osobistym. W ten sposób możesz uzyskać od 500 do 100 000 złotych dodatkowych pieniędzy na dowolny cel. Korzystanie z kredytu jest proste – gdy skończą Ci się prywatne środki na koncie, możesz sięgnąć po środki z przyznanego Ci limitu kredytowego. Dodatkowych pieniędzy używasz tak jak zwykle, możesz wypłacić potrzebną kwotę z bankomatu, zapłacić za zakupy kartą lub uregulować rachunki przelewem internetowym. Jeśli nie korzystasz z kredytu pocztowego odnawialnego, bank nie naliczy odsetek i pieniądze przechodzą na kolejny miesiąc.

Kredy mieszkaniowy – na budowę, przebudowę, modernizację lub remont mieszkania

Kredyt pocztowy przeznaczony na cele mieszkaniowe pozwoli Ci otrzymać od 50 tys. do 80% wartości nieruchomości, przy czym 30% kwoty możesz wydać na dowolny cel, np. zakup samochodu. Kredyt możesz spłacać nawet przez 35 lat, a RRSO wynosi 4,91%. W porównaniu z innymi bankami rzeczywista stopa oprocentowania nie wygląda preferencyjnie, jednak stali klienci mogą liczyć na obniżenie marży kredytu. Ponadto Bank Pocztowy zapewnia 36-miesięczną karencję oraz możliwość wcześniejszej spłaty bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Kredyt pocztowy konsolidacyjny na spłatę zadłużenia

Jeśli spłacasz kilka różnych kredytów w innych bankach, Bank Pocztowy może zamienić je w jeden kredyt z niższą ratą. Możesz otrzymać od 50 tys. złotych na maksymalny okres 30 lat, przy RRSO 8,77%. Jako zabezpieczenie kredytu pocztowego konsolidacyjnego bank wymaga ustanowienia hipoteki na nieruchomość (do 70% wartości), prawa do lokalu mieszkalnego/domu jednorodzinnego lub przeniesienia praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]