Jak wybrać najlepsze konto bankowe online?

0
2071

Żyjemy w czasach opanowanych przez Internet, toteż konto bankowe online stało się powszechnym standardem, z którego korzystają klienci w każdym wieku. Wystarczy smartfon z dostępem do Internetu, aby zalogować się na swoje konto w dowolnym czasie i miejscu. Ale jak wybrać najlepsze konto, skoro teoretycznie każdy bank udostępnia usługę e-bankowości? To proste – wystarczy kierować się cennikiem opłat i porównać dodatkowe korzyści oferowane przez bank. Najlepsze konto bankowe online powinno być bezpłatne i w istocie takich ofert jest całkiem sporo. W takim razie w czym tkwi haczyk?

Darmowe konto osobiste online, za które trzeba płacić?

man-coffee-cup-penJeśli sprawdzisz najnowszy ranking rachunków osobistych, na 2-3 pierwszych pozycjach zapewne znajdziesz ZAWSZE i BEZWARUNKOWO darmowe konto. Takie oferty warto promować i rozpowszechniać, gdyż klienci często wybierają bank, do którego mają najbliżej. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców wsi, którzy wolą płacić za korzystanie z konta niż pojechać do miasta i wybrać najlepszą ofertę. Ale po co płacić za coś, co w innych bankach możesz mieć zupełnie za darmo? Tym bardziej, że obecnie istnieje możliwość założenia konta przez Internet, bez wychodzenia z domu.

No dobrze, ale o co chodzi z tymi PRAWIE darmowymi rachunkami? Otóż najlepsze konto bankowe online będzie zwolnione z opłat za prowadzenie rachunku, wykonanie przelewu, płacenie kartą oraz korzystanie z bankomatów. Ale istnieje też mnóstwo dobrych ofert, które są darmowe pod pewnymi warunkami. A oto haczyki, na które możesz się nabrać:

  • darmowe wypłaty z bankomatów, ale tylko należących do banku lub sieci Planet Cash;
  • darmowa karta do konta, ale tylko pod warunkiem dokonania nią płatności na określoną kwotę (z reguły 200-500 zł miesięcznie);
  • darmowe prowadzenie konta, ale tylko przy regularnych wpływach (np. co najmniej 1000 zł miesięcznie);
  • darmowe przelewy, ale bank pobiera opłaty za wysłanie SMS-em kodu potwierdzającego.

Oczywiście rzetelny ranking kont bankowych powinien ujawniać „kruczki” stosowane przez bank – jeśli tego nie robi, najprawdopodobniej służy wyłącznie promowaniu produktów w ramach programu partnerskiego.

Konto bankowe online i dodatkowe korzyści

Czym jeszcze, oprócz brakiem opłat, kierować się przy wyborze internetowego konta bankowego? Otóż banki chcą zwabić klientów, oferując im ciekawe usługi i korzyści powiązane z rachunkiem. Ostatnio bardzo popularne stały się premie dla nowych klientów – wystarczy założyć konto, a bank zapłaci Ci sto, trzysta, a nawet tysiąc złotych! Zanim jednak skorzystasz z promocji, sprawdź dodatkowe warunki niezbędne do odebrania premii. Banki oferują też ciekawe programy partnerskie, w których zapłacą Ci za polecanie produktów bankowych. Dobre konto bankowe online powinno również umożliwiać przystąpienie do programu moneyback, dzięki któremu możesz oszczędzać na robieniu zakupów. Obecnie za otwarcie rachunku bankowego możesz również zgarnąć vouchery do wykorzystania w sieciach handlowych, kinach czy biurach podróży. Grzech nie skorzystać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]