Konto dla dzieci

0
2392
Konto dla dzieci

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku wszystko, czego potrzebuje. Mowa w tym miejscu nie tylko o wszelkiego rodzaju potrzebach podstawowych, ale również zabezpieczeniu najbliższej i nieco odleglejszej przyszłości.

Pod tym względem najważniejsza wydaje się być kwestia finansowa. Wielu rodziców jest żywo zainteresowanych tym, aby w jakiś sposób zagwarantować swojemu dziecku lepszy start w dorosłość. Idealnym na to rozwiązaniem jest specjalne konto dla dzieci.

Przyjąć może ono kilka różnych form. W pierwszej kolejności należy wymienić wszelkiego rodzaju konta oszczędnościowe. Rodzice co jakiś czas wpłacają określone kwoty, które, dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu, są pomnażane. Tego typu konta są zazwyczaj obsługiwane do czasu, aż dziecko osiągnie pełnoletność. Po tym okresie ma ono pełny dostęp do zgromadzonych funduszy, które mogą zostać przeznaczone na studia, mieszkanie, samochód czy chociażby rozpoczęcie samodzielnego życia.

Konta oszczędnościowe często dzielą się na pomniejsze typy, przygotowanie na specjalne okazje. Wspomnieć można więc o specjalnych kontach na studia czy mieszkanie.

Oczywiście konta oszczędnościowe nie wyczerpują oferty przeznaczonej dla dzieci. Rodzice mogą zagwarantować swoim pociechom także dostęp do pełnoprawnego konta, na którym będą gromadzone środki bieżące. Ich uruchomienie jest naturalnie uzależnione od zgody rodzica. Tego typu rachunki charakteryzują się przede wszystkim mocno obniżonymi opłatami – zarówno za prowadzenie konta, jak i związanymi z przelewami.

Tego typu konta mają sporo zalet. Przede wszystkim nasze dzieci uczą się zarządzaniami finansami, wyrabia się w nich także swoista odpowiedzialność za pieniądz, jakim dysponują. Walor edukacyjny takich rozwiązań jest więc spory.

Popularnym typem kont dla dzieci są również specjalne karty prepaid, określane mianem wirtualnej portmonetki. Zasilane są one przez rodziców, którzy mają pełną kontrolę nad wydatkami swoich pociech. Tego typu karty są więc doskonałą formą gromadzenia kieszonkowego przez dzieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]